ГЕНЕРАЛ НАТО: УКРАЇНСЬКИЙ КОНФЛІКТ СТАВ ПРИЧИНОЮ ДОКОРІННОЇ ПЕРЕБУДОВИ АЛЬЯНСУ

10.09.2015 23:32

За словами Філіпа Брідлава, останні десятиліття НАТО не розраховував на загрозу з боку Росії. Однак, зважаючи на конфлікт в Україні, Альянс докорінно перебудовує свій військовий потенціал.

Конфлікт в Україні та анексія Криму Росією стали причиною докорінної перебудови військового потенціалу НАТО. Про це заявив головнокомандувач військ НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав у четвер, 10 вересня, під час виступу в Брюсселі, повідомляє агенція "Інтерфакс". "Російський авантюризм та екстремізм, що загрожує з півдня, прагнуть використовувати прогалини між країнами НАТО та міжнародними організаціями. Ми маємо закрити ці дірки", - наголосив Брідлав.
За словами військового, в останні десятиліття, розбудовуючи партнерські відносини з РФ, НАТО не приділяв уваги убезпеченню себе від можливої загрози з її боку. Тепер головним завданням, за словами Брідлава, є зміцнення бойової готовності та здатності швидкого реагування. Він повідомив, що командування Альянсу вже, зокрема, посилило присутність військ на своїх східних кордонах та вжило заходів щодо розширення обміну розвідданими про Росію між країнами НАТО та створення власної багатонаціональної розвідки альянсу. Він також наголосив, що НАТО посилює своє постійне військово-морське угруповання, створює новий багатонаціональний штаб у Польщі.
Напередодні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг привітав дотримання режиму припинення вогню на Донбасі. На його думку, "видається, що тепер припинення вогню" на Донбасі дотримуються краще, ніж це було "протягом довго часу".

comments powered by HyperComments

Последние