ГЕНАСАМБЛЕЯ ООН УТОЧНЮВАТИМЕ, ЯК ПОЗБАВИТИ РОСІЮ ПРАВА ВЕТО - СЕРГЕЄВ

10.09.2015 19:57

В ході 70-ї сесії Генеральної асамблеї ООН у вересні буде уточнено конкретний механізм позбавлення Росії права вето, яка, попри статус постійного члена Радбезу Організації, «нахабно та відверто» порушує Статут ООН.
Про це зазначив в інтерв'ю Укрінформу Постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв.
"Трибуна Організації Об'єднаних Націй під час Генасамблеї буде використана і нами, і іншими зацікавленими державами для того, щоб встановити більш чіткі механізми покарання країн, які йдуть на такі порушення. В першу чергу, це стосується Росії", - зауважив дипломат.
Водночас, визнав він, "негайного рішення так просто досягти буде складно, весь процес займатиме певний час".

Сергеєв пояснив, що на Генасамблеї, зокрема, необхідно буде уточнити положення деяких статей Статуту ООН з точки зору їх реалізації.
"Наприклад, статті 27, яка говорить про те, що країна, яка є стороною конфлікту – а Росія є такою стороною – має бути позбавлена права голосу під час розгляду цього конкретного питання", - пояснив дипломат.
Коли це буде зроблено, можна буде взагалі поставити під питання членство Росії в Організації, що передбачає стаття 6 Статуту ООН.
"У ній йдеться, що країна, яка постійно порушує принципи, відзеркалені в Статуті, має бути виключена з Організації", - зауважив глава української місії.
Повний текст інтерв’ю читайте незабаром на сайті Укріфнформу.

comments powered by HyperComments

Последние