ООН НАЗВАЛА КІЛЬКІСТЬ ЗАГИБЛИХ НА ДОНБАСІ

09.09.2015 11:09

Жертвами військового конфлікту на сході України стали майже вісім тисяч людей.

 

Про це повідомив Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад Аль-Хусейн під час презентації 11-ої доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

«Щонайменше 7 962 людей (включаючи Збройні сили України, цивільних осіб та членів озброєних груп) були вбиті, та щонайменше 17 811 – поранені», – заявив Верховний комісар.

Крім того, представник ООН розповів, що кількість жертв серед цивільного населення починаючи з 16 травня по 15 серпня 2015 року збільшилася більше, ніж вдвічі порівняно з трьома попередніми місяцями: 105 людей було вбито та 308 дістали поранення порівняно з 60 вбитими та 102 пораненими між 16 лютого та 15 травня.

Також Аль-Хусейн відмітив, що ситуація продовжує ускладнюватися через потік іноземних бойовиків та найновішого озброєння та боєприпасів з Російської Федерації.

«Занепокоєння також викликає те, що Російська Федерація продовжила надсилати конвої білих вантажівок без повної згоди або інспекції України. Їхній точний пункт призначення та вміст неможливо достеменно перевірити», - підкреслив він.

Починаючи з літа 2014 року Москва регулярно відправляє в Донбас «гуманітарні конвої». Проте жоден з них не був доставлений в Україну в відповідності з українським та міжнародним законодавством.

Разом з гуманітарним вантажем Росія постачає терористам ДНР і ЛНР озброєння і боєприпаси, а на зворотному шляху вивозить трупи вбитих найманців і військовослужбовців РФ, а також обладнання з заводів Донбасу.

comments powered by HyperComments

Последние