УКРАЇНА ПОДАЛА ЄС ПРОПОЗИЦІЇ ПРО ЗАХИСТ ВІД ЕМБАРГО РФ

08.09.2015 12:51

Україна підготувала пропозиції для ЄС щодо можливих заходів в рамках захисту від потенційного ембарго Росії.
Про це "Європейській правді" стало відомо від джерел в переговорній групі.
Зокрема, таке питання обговорювалося під час двосторонньої зустрічі української делегації із делегацією Єврокомісії в Брюсселі.
Так, як повідомляється, представники української делегації в контексті потенційного ембарго та підвищення мит РФ порушили питання ініціювання діалогу щодо збільшення лібералізації доступу українських товарів на ринок ЄС.
Серед можливих варіантів розглядались підключення України до програм щодо просування експорту ЄС та держав-членів, лібералізація шляхом збільшення квот, збільшення квот та застосування невеликої ставки ввізного мита, пришвидшене зменшення ввізних мит, незастосування мінімальних цін і т.д., питання надання техдопомоги щодо збільшення доступу українських товарів на ринок ЄС.
Також мало підніматись питання усунення антидемпінгових мит на українські товари (стальні канати і труби).
Цими питаннями в уряді, як відомо, займається команда МЕРТ під керівництвом торгового представника України Наталії Микольської.
Чи були порушені питання і якою була реакція єврокомісара, наразі невідомо.
Від коментарів виданню торгпред відмовилась, вказавши, що з Єврокомісією зараз триває діалог щодо застосування автономних торговельних преференцій та імплементації DCFTA з 1 січня.
Як відомо, 7 вересня в Брюсселі відбудеться новий раунд тристоронніх міністерських переговорів у форматі Україна–ЄС–РФ щодо режиму дії зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і Євросоюзом.
Детальніше щодо пропозицій України читайте в в статті "Європейської правди" у вівторок

comments powered by HyperComments

Последние