ВЕРХОВНА РАДА НЕ ЗАТВЕРДИЛА АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ЗАКОН ПРО ДЕРЖЗАКУПІВЛІ

07.09.2015 08:29

Антикорупційний законопроект у сфері держзакупівель підтримали 200 депутатів із 226 необхідних.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк перед голосуванням закликав колег підтримати закон. Однак депутати не підтримали навіть рішення розглянути законопроект.

У голосуванні не брали участь фракція Опозиційний блок, група Воля народу та група Відродження.

У першому читанні документ здобув підтримку 270 голосів народних депутатів, проте у липні провалився на другому читанні. Заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов пояснив, що перенесення повторного другого читання на вересень викликано тим, що влітку в залі парламенту бракувало нардепів.

Раніше Нефьодов казав, що новий проект запроваджує чотири групи змін. Перша з них – антикорупційні, які покликані «прикрити ті дірки, які вилазять у процесі закупівель». До їх числа Нефьодов зарахував обов’язковість розкриття вигодонабувачів бізнесу, а також надання Антимонопольному комітетові важелів для пошуку змов.

Другою групою змін Мінекономрозвитку назвало полегшення умов для бізнесу та заохочення конкуренції з метою повернення довіри підприємців до держзакупівель. Третьою – приєднання до угоди Світової організації торгівлі щодо дерзакупівель, що дозволить Україні перейти на світові стандарти.

comments powered by HyperComments

Последние