СПІВПРАЦЯ УКРАЇНИ З НАТО НАБИРАЄ ОБЕРТІВ: В ОДЕСІ ПОЧАЛИСЯ НАЙМАСШТАБНІШІ ВІЙСЬКОВІ НАВЧАННЯ «SEA BREEZE 2015»

03.09.2015 09:20

Офіційна церемонія відкриття українсько-американських навчань «Sea Breeze 2015» відбулася вчора, 1 вересня, в Одесі. У ній взяли участь прем`єр-міністр України Арсеній Яценюк, міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак, командувач ВМС ЗСУ віце-адмірал Сергій Гайдук, командувач 6-им флотом ВМС США віце-адмірал Джеймс Фоґо і Надзвичайний і повноважний посол США в Україні Джефрі Пайєт. Вони зазначили, що метою навчань є покращення координації між країнами чорноморського регіону, відпрацювання маневрів на морі та на суходолі. Під час військових навчань будуть відпрацьовані питання планування операцій із безпеки у кризовому регіоні із залученням багатонаціональних сил, відповідно до стандартів НАТО, а також відпрацьовуватимуть питання захисту важливих об'єктів берегової інфраструктури.

Нинішнього року в навчаннях «Sea Breeze», які щорічно проводяться із 1997-го, беруть участь представники 12 країн, залучено понад півтори тисячі чоловік особового складу, 18 бойових кораблів та суден забезпечення, 14 літаків та вертольотів, до 500 військовослужбовців морської піхоти та сухопутних підрозділів, та до 25 одиниць броне- й автомобільної техніки, зокрема – український фрегат «Гетьман Сагайдачний» і есмінець Військово-морських сил США «Дональд Кук». Крім військовослужбовців України і США в навчаннях задіяні представники Болгарії, Великобританії, Німеччини, Греції, Італії, Молдови, Румунії, Туреччини, Швеції. Маневри триватимуть до 12 вересня.

За словами Арсенія Яценюка, це надзвичайно важлива подія у двосторонніх відносинах України та Сполучених Штатів Америки. «Після незаконної анексії Криму чорноморський регіон остаточно перестав бути спокійним і стабільним, тому мета наших спільних навчань – разом із нашими американськими партнерами й іншими країнами зробити все можливе, щоб чорноморський регіон був стабільним, щоб жодна країна навіть не подумала про те, що можна захоплювати територію іншої країни, щоб наші безпекові й економічні інтереси були захищені. Завдання України – переходити на стандарти НАТО. Це означає, що українські збройні сили повинні повністю відповідати всій логістиці й стандартам країн-членів НАТО, а наші військовослужбовці мати відповідні навички», - заявив прем`єр-міністр.

У свою чергу Надзвичайний і повноважний посол США в Україні Джефрі Пайєт підкреслив стратегічну важливість чорноморського краю: «Наша спільна мета – безпечна й сильна Європа». Також посол наголосив, що пишається сильними й мужніми воїнами, які служать в українському війську.

Планування та керівництво діями сил навчання здійснюється багатонаціональним штабом чисельністю до 90 військовослужбовців - від збройних сил України, США, Великої Британії, Румунії, Норвегії, Молдови, Італії та Болгарії.

У той же час у Росії називають навчання НАТО в Україні «провокацією», бо вони, мовляв, «зривають» процес імплементації мінських угод і встановлення миру на Донбасі. При цьому вони нічого не кажуть про потік російської зброї і військових через український кордон, що значно більше шкодить миру на Сході України. Зближення України з НАТО страшить агресивного російського ведмедя. А майже дві третини українців підтримують вступ до НАТО. Якби референдум щодо вступу країни в НАТО проходив у липні 2015 року, то за даними соцопитування фонду Центру Разумкова «за» проголосували б 64% громадян. А Президент України Петро Порошенко вже затвердив національну програму співробітництва Україна–НАТО на 2015 рік.

Нинішні навчання Україна–НАТО відбуваються без провокацій і перешкод, на відміну від 2006-го року, коли маневри були зірвані зусиллями прихильників КПУ і ПСПУ, а в 2009 році – парламентом. Цього року тисячі одеситів виходять на узбережжя, щоб помилуватися бойовими кораблями, а в самому місті квітами й обіймами зустрічають учасників навчань.

comments powered by HyperComments

Последние