ЖУРНАЛІСТ ОПУБЛІКУВАВ ЗНІМКИ РОСІЙСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ ПІД ІЛОВАЙСЬКОМ

01.09.2015 07:46

Журналіст та керівник громадського проекту Дорожній контроль Ростислав Шапошников розмістив у своєму Facebook докази присутності російської армії під Іловайськом у серпні 2014 року.

Іловайськ рік потому. Всесвітньо відомий український фотограф розповів про бачене всередині "котла" 29 Серпня 14:10
"Мене часто запитують: чому ти не записав солдатів РФ на полі бою? Записав. На цих фотографіях зафіксовані солдати армії Російської Федерації близько 10 години ранку 29 серпня 2014 року між с. Многопілля та м. Старобешеве під час виходу українських військових з Іловайського котла. Це перше коло оточення, яке по нам не стріляло. Видно техніку та обличчя солдатів РФ. За це відео я ризикував життям", - написав Шапошников.

У кінці серпня 2014 року він разом з журналістом Єгором Воробйовим і оператором ЕспресоТВ Тарасом Чканом був узятий в заручники бойовиками гібридної армії в районі села Многопілля, коли вони разом з бійцями 2-го взводу 40-го батальйону виходили з оточення.

"Зараз 2 години ночі, 30.08.2015. Саме в цей час, рік тому, в ніч з 29-го на 30-е, ми лежимо в посадці: я, Єгор Воробйов, Тарас Чкан і поранений солдат ВСУ. Немає їжі та води. Ніч була дуже холодною, спали на землі. Холодно жахливо. Але біда в тому, що ми лежимо в 200-300 метрах від блокпостів солдатів армії РФ, чеченців. Вони бігали навколо нас колами, а ми фактично були в центрі їхніх бойових позицій. Вранці 30-го я з посадки на камеру зняв рух їхньої бронетехніки. Після обіду, під час спроби прориву в бік Комсомольського, потрапили на блокпост РФ і були взяті в полон", - пише Шапошников.

За його словами, всі відеозаписи, зроблені під час подій під Іловайськом, були передані до Генеральної прокуратури ще в жовтні 2014 року.

Нагадаємо, в кінці серпня 2014 року при спробі звільнити Іловайськ сили АТО потрапили в оточення  російських військ, що вторглися в Україну та поспішили на допомогу своїм "підопічним" з ДНР.

Українські силовики спробували вирватися з іловайського котла, проте багато з них загинуло при обстрілі військами РФ.

За даними головного військового прокурора під час боїв у серпні 2014 року під Іловайськом Донецької області було 3,5 тис. російських військових.

comments powered by HyperComments

Последние