ПУТІН НОСТАЛЬГУЄ ЗА РАДЯНСЬКИМ СОЮЗОМ - ГЛАВА ПЕНТАГОНУ

28.08.2015 16:57

Президент РФ Володимир Путін шкодує про розпад Радянського Союзу та вбачає загрозу у тому, що Україна рухається європейським шляхом розвитку.
Про це міністр оборони США Ештон Картер сказав у інтерв’ю видання Foreign Affairs.
«Я часто задаюся питанням чи знаю я, про що думає Путін. Насправді, всі ми знаємо, тому що він говорить, що він думає; він не може бути ще зрозумілішим. Він шкодує про розпад Радянського Союзу...Він хоче мати свій голос у світі. І він хоче незагрозливого сусідства», - сказав Картер.
Виходячи з цього, за його словами, обраний Україною шлях європейського розвитку здається Росії загрозливим.
«Української ситуація принципова у тому, що тут зіткнення привабливості європейської економічного і політичної моделі та резистентності Росії, яка бачить сусіда, що рухається у напрямку, який розцінюється загрозливим», - наголосив глава Пентагону.
У такій ситуації, на його думку, для США доречним є те, що «основна частина важелів (впливу на РФ – Ред.) економічні і політичні». Він також наголосив на всебічній підтримці України з боку США.

«Ми підтримуємо прагнення України в спробі розбудувати свою економіку. Ми також допомагаємо у навчанні та надаємо обладнання українським військовим, і ми постійно оцінюємо, яка допомога могла б бути максимально корисною. Наша підтримка переконлива, при цьому вона багатобічна», - сказав Картер.
Міністр оборони підкреслив, що Вашингтон в першу чергу зацікавлений у стабільності та мирі в Європі.
«Наші основні інтереси (в Україні та Східній Європі – ред.) - це стабільна Європа, яка може бути економічним і політичним партнером США. Це означає, мир в Європі, стабільність в Європі. НАТО додає інші дуже конкретні зобов'язання, які містяться в статуті НАТО: зобов’язання всіх членів захищати один одного», - додав глава Пентагону.

comments powered by HyperComments

Последние