ДОБРОВОЛЬЧІ БАТАЛЬЙОНИ В ІЛОВАЙСЬКУ НЕ ПІДПОРЯДКОВУВАЛИСЬ ЗСУ — ГЕЛЕТЕЙ

26.08.2015 11:16

Добровольчі батальйони, задіяні в операції в Іловайську наприкінці серпня 2014 року не підпорядковувалися Збройним силам України – командування безпосередньо здійснювало керівництво Міністерства внутрішніх справ.

 

Про це заявив колишній міністр оборони України Валерій Гелетей, який обіймав посаду з липня по жовтень 2014 року в ефірі Громадського.

«Задіяння цих підрозділів погоджувалося з керівництвом АТО, але безпосередньо керувалися керівниками МВС, і коли стало питання звільнити Іловайськ – для керівництва АТО не стояло питання «кого МВС направить на звільнення Іловайська». Це могли бути спецпідрозділи Нацгвардії, інші    підрозділи колишніх внутрішніх військ. Вони вивчили це питання – і самі визначили кого направити в Іловайськ. Ми не мали відношення до цього. Вони не були підпорядковані збройним силам», а – наголосив він.

Як повідомлялося, за словами Гелетея, у плануванні операції в місті, яка призвела до «Іловайського котла» брав участь і тодішній заступник керівника Дніпропетровської ОДА Геннадій Корбан – на думку екс-міністра оборони «Корбан робив спроби якимось чином впливати на ті підрозділи, які він, скоріш за все, утримував, допомагав і міг якимось чином впливати на ці процеси».

За офіційними даними, в «Іловайському котлі» загинули 366 військових, 249 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.

comments powered by HyperComments

Последние