ДП “УКРБУРШТИН” СПРОСТУВАВ ІНФОРМАЦІЮ А.АБРОМАВИЧУСА

27.08.2015 10:57

У зв’язку з поширенням некоректної інформації з боку міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса, ДП “Укрбурштин” повідомив, що жодне офшорне підприємство не має стосунку до державного підприємства, передає УНН з посиланням на прес-службу підприємства.
У ДП “Укрбурштин” нагадали, що міністр у своєму профілі в соцмережі Twitter зазначив, що український бурштин віддають офшорній компанії за 300 тисяч доларів.
“Де логіка? Завтра засідання господарського суду у Києві. МЕРТ бореться за "Укрбурштин“. ДП "Укрбурштин“ хочуть збанкрутувати за борг у 300 тисяч доларів, хоча потенційні доходи працюючого підприємства — сотні мільйонів гривень. Темна історія”, — зазначив А.Абромавичус.
Разом з тим, ДП “Укрбурштин” повідомив, що саме Міністерство економічного розвитку відхилило усі плани відновлення платоспроможності підприємства.
“Насправді, "темна історія“ полягає у тому, що плани санації, направлені на відновлення фінансової спроможності ДП "Укрбурштин“ неодноразово були відхилені Міністерством економічного розвитку. Так, зокрема, в кінці 2014 року до Мінекономрозвитку на затвердження було подано план санації, який передбачав залучення інвестора та відновлення платоспроможності за рахунок залучення коштів інвестора. Протягом тривалого часу Міністерством надавалась відповідь, яка містила формальні підстави для неприйняття вказаного плану санації. В липні поточного року від Мінекономрозвитку нами було отримано відповідь, що Міністерство не погоджує план санації ДП "Укрбурштин”, — заявили в підприємстві.
У ДП “Укрбурштин” зауважили, що з 2005 року підприємство перебуває в процедурі санації, а отже, близько десяти років знаходиться в пошуку інвестора та інших можливих законних варіантів відновлення платоспроможності.
“Усі ці десять років від держави в особі Міністерств не було надано жодної допомоги ДП "Укрбурштин“. На сьогоднішній день підприємство знайшло можливість відновити свою платоспроможність самостійно, за рахунок діяльності, пов’язаної із використанням спецдозволу на користування надрами, який був отриманий у липні 2014 року. Наявність у підприємства спецдозволу дає можливість частину видобутого з надр бурштину-сирцю реалізувати в межах діючого законодавства України. Однак, усі спроби відновлення платоспроможності ДП "Укрбурштин“ останнім часом ретельно блокуються представниками уряду, а саме співробітниками Міністерства внутрішніх справ, а тепер й Міністром А.Абромавичусом. Щодо начебто офшорної компанії, повідомляємо, що одним з кредиторів ДП "Укрбурштин“ є лондонська, а не офшорна компанія — Thamesvest LTD. Разом з тим, юридичні адреси кредиторів жодним чином не впливають на статус ДП "Укрбурштин“. "Укрбурштин“ є державним підприємством і зміні власності не підлягає, про що достойменно відомо міністру А.Абромавичусу”, — підкреслили в ДП “Укрбурштин”.

comments powered by HyperComments

Последние