НОВА ПОЛІЦІЯ СКЛАЛА ПРИСЯГУ В ОДЕСІ

26.08.2015 19:10

Вчора на вулиці Одеси вийшло майже 400 поліцейських – це перший патруль нової поліції, яка стартувала цього літа у двох інших містах – Києві та Львові.

На урочистій церемонії прийняття присяги на Приморському бульварі були присутні Президент України Петро Порошенко, міністр МВС Арсен Аваков, його заступник Ека Згуладзе, а також голова Одеської обласної адміністрації Михеіл Саакашвілі та міський голова Генадій Труханов. Присягу прийняли 392 поліцейських, які вже сьогодні вийшли на патруль. Начальником нової патрульної поліції призначено Богдана Федуна, колишнього бійця загону швидкого реагування МВС України «Сокіл», який пройшов професійний відбір на посаду разом з іншими службовцями.

Президент привітав одеситів з 24 річницею Незалежності України. У зверненні до нових поліцейських він наголосив, що найважчий ворог, якого вони повинні побороти – хабар: «Вам, шановні поліцейські, будуть пропонувати, там само, як це робиться в Києві, вас будуть спокушувати, вам будуть давати інколи більше, ніж ви зможете заробити за місяць. Але якщо ви візьмете один раз – ви втратите самоповагу і повагу до вас назавжди», – зазначив Петро Порошенко.

Президент зауважив, що нова поліція повинна спиратися на довіру людей: «Я впевнений, що одеська поліція повторить успіх своїх київських побратимів, де поліція була запущена трохи більше місяця тому, і вже сьогодні вісімдесят відсотків киян твердо довіряють поліцейському в новій формі. Вони знають, що в поліцейського знайдуть захист, допомогу, підтримку, Закон і Конституцію. Впевнений в тому, що ця саме доля чекає і одеську поліцію».

Працівник патрулю нової поліції Марина Швецова розповіла «Дню», чому вона вирішила стати поліцейським: «Працювати в правоохоронних органах було моєю мрією з дитинства, я завжди хотіла охороняти своє місто, щоб діти могли спокійно гуляти, щоб жити без корупції. Спочатку я хотіла стати міліціонером, однак моя сім’я не була здатна оплатити мені навчання, тож вибирали з того, що було доступним. Я отримала освіту економіста, але роботу по спеціальності не знайшла, адже місто в нас корумповане. Потрібен був досвід мінімум 5 років або хабар». Новий поліцейський вважає, що загалом одесити мають кредит довіри до новоствореної структури. «Думаю, що відсотків 70-80% одеситів довіряють новій поліції. Ледве ми сьогодні вийшли, ще присягу не прийняли, а люди вже бажали нам успіху. Навчання було чудове, але його мало… Два місяці – це доволі мало, щоб вийти дуже впевненими, підготовленими. Думаю, варто навчання зробити довшим – 6 місяців, як в Америці», – наголосила Марина Швецова.

Її колега, Олександр Мілюков навпаки вважає, що навчання дало йому багато знань: «Нам дуже добре підібрали викладачів, які пояснювали матеріал доступно. Впевнений, що після 2 місяців я знаю не менше, ніж людина, яка довго пропрацювала в ДАІ, – і додає: Я служив в контрактному війську, тож я уявляв, куди йду. Ми всі сюди прийшли з чистою совістю, щоб щось в країні змінити».

Самі ж одесити позитивно сприймають перші дні роботи поліції.

 «В мене друг пройшов відбір до нової поліції і теж приймав присягу. Сподіваюся, що нова поліція буде більш сумлінно виконувати свою роботу, ніж старі міліціонери», – зізналася одеситка Марія Папайло.

Зауважимо, що вчора на чергування вийшли майже 400 поліцейських, однак загальна кількість патрульних, які будуть забезпечувати правопорядок у Одесі, становитиме близько 800 працівників. Патрульна поліція створюється по черзі в обласних центрах України відповідно до нового закону про національну поліцію на місці дотеперішніх патрульно-постової служби міліції і державної автоінспекції. В Києві така служба працює від 4 липня 2015 року, у Львові понад 400 працівників патрульної склали присягу на вірність українському народові 23 серпня.

comments powered by HyperComments