СТАБІЛІЗАТОР НАПРУГИ - ЩО ЦЕ?

26.08.2015 02:51

Стабілізатор напруги - це електронне або електромеханічний пристрій, призначене для стабілізації напруги при його сильному відхиленні від номінального значення 220 В для однофазних і 380 В для трифазних мереж. Детальніше дивіться на нашому сайті http://enext.ua/ .

Необхідність стабілізації напруги викликана його нестабільною поведінкою протягом доби (див. Приклад добового графіка зміни мережевої напруги), а також можливим включенням-виключенням потужних електроустановок, підключених до тієї ж лінії електропередачі, або навантажень з великим пусковим струмом.

Неполадки з електроживленням можна розділити на 2 типи: зовнішні, наприклад, короткочасні перенапруги через грозових розрядів і внутрішні (внутрішньомережеві), такі як перенапруження чи провали викликані комутацією і перемиканням різного потужного устаткування всередині електричної мережі.

Мережі можуть бути як з тенденцією до завищеного напрузі ("перенапружені"), так і тяжіють до заниженим значенням ("Недонапряженіе"). Це залежить від їх перевантаженості, зношеності, перерізу провідників, відстані до трансформаторної підстанції та ін. В обох випадках навантаження піддається підвищеному ризику виходу з ладу при експлуатації. Необхідно зауважити, що в сільській місцевості найбільш поширені "Недонапряженіе" мережі, а в міській "перенапружені".

Зміна добового графіка напруги в мережі обумовлено зміною мережевого навантаження (див. Графік). У кожному разі пік споживання припадає на ранкові і денні робочі години, а спад на нічний час. Крім того, можуть існувати сезонні фактори, наприклад, підвищення енергоспоживання в холодний зимовий час.

Стабілізатори напруги можна розділити за вихідної потужності на малопотужні (1-10 кВА), середні (10-50 кВА), потужні (50-500 кВА) і надпотужні (понад 500 кВА).

Малопотужні і середні стабілізатори можуть бути як однофазними (1ф вхід / 1ф вихід), так і трифазними (3 ф вхід / 3ф вихід). У той час як потужні і надпотужні випускаються тільки в трифазному виконанні.

Зустрічаються різні схеми стабілізаторів напруги: електродинамічні сервопривідні і електронні. Основні типами електронних стабілізаторів є статичні однообмоточние і стабілізатори з декількома компенсирующими обмотками.

Зустрічаються і менш поширеними типи пристроїв. Наприклад, електронні релейні, ферорезонансні стабілізатори, моделі з активним перетворенням синусоїди (подвійне перетворення або Delta Conversion) та ін.

comments powered by HyperComments

Последние