ЕСТОНІЯ, ІСПАНІЯ ТА АВСТРІЯ СХВАЛИЛИ ПЛАН ДОПОМОГИ ГРЕЦІЇ

25.08.2015 18:40

Ще у трьох країнах Єврозони схвалили надання нової допомоги Афінам. 19 серпня мають висловити свою думку депутати парламентів Німеччини та Нідерландів.


У парламентах трьох країн Єврозони у вівторок, 18 серпня, підтримали надання Греції третього пакету фінансової допомоги, повідомляє інформагенція dpa.
В Естонії допомогу Греції підтримали 50 з 93 депутатів парламенту. Естонія, як і інші країни Балтії, належить до числа критиків грецького уряду та прихильників політики економії. В Австрії пакет допомоги Греції схвалили у постійному підкомітеті парламенту з питань Європейського стабілізаційного механізму. В парламенті Іспанії проголосували "за" як представники влади, так і опозиція. Голосування ініціював прем'єр Маріано Рахой, хоча воно й не було обов'язковим. Мадрид має виділити понад 10 мільярдів євро на програму для Греції.
Напередодні надання допомоги країні-боржнику схвалили уряди Латвії та Литви. У Фінляндії програму допомоги ще минулого четверга, 13 серпня, підтримав відповідний парламентський комітет.

У середу, 19 серпня, мають висловити свою думку парламенти Німеччини та Нідерландів. У Нідерландах немає жорскої законодавчої вимоги щодо схвалення парламентом надання допомоги, однак голосування відбудеться на запит очільника правопопулістської "Партії свободи" Герта Вілдерса. Натомість у Німеччині інтрига полягає в тому, чи вдасться Анґелі Меркель переконати частину однопартійців, які місяць тому проголосували проти нових переговорів з Афінами та фактично пішли наперекір позиції партійного керівництва.
Схвалення парламентами чи урядами зазначених країн є необхідним для надання Греції першого траншу в розмірі 26 мільярдів євро. Вже 20 серпня Греція повинна погасити 3,4 мільярда євро боргу перед Європейським центробанком.

comments powered by HyperComments

Последние