ВІД А.АВАКОВА ВИМАГАЮТЬ ПРОДЕМОНСТРУВАТИ БУРШТИН, ВИЛУЧЕНИЙ У ДП “УКРБУРШТИН”

24.08.2015 00:57

Державне підприємство “Укрбурштин” закликає Міністерство внутрішніх справ публічно продемонструвати 2,6 тонн вилученого бурштину, передає УНН з посиланням на прес-службу підприємства.
“Зважаючи на те, що інформацію про зникнення 8 мішків бурштинового концентрату із 104, що були неправомірно вилучені у державного підприємства „Укрбурштин“, в Міністерстві внутрішніх справ не змогли ані підтвердити, ані спростувати. Вимагаємо від міністра внутрішніх справ, в присутності представників ЗМІ та громадськості, продемонструвати наявність та цілісність державного майна. Крім того, в таких об’єктивних умовах, співробітники МВС могли б виправити свої процесуальні помилки, а саме, врешті-решт оформити протокол вилученого майна, адже досі його немає і усі роблять вигляд, що так й має бути. Але в правовій державі так бути не повинно. Правоохоронці мають бути прикладом дотримання законодавства для громадян, а не навпаки” — зауважили в ДП “Укрбурштин”.
Крім того, державне підприємство категорично наполягає на проведенні експертизи вилученого бурштину найближчим часом.
“У Міністерстві внутрішніх справ є усі документи, які підтверджують, що бурштин ДП „Укрбурштину“ був добутий у законний спосіб, а вилучений співробітниками МВС незаконно. Ці ж документи, відповідно до законодавства, є підставою для повернення державного майна та розблокування роботи державної компанії. Результати експертизи мають стати остаточним доказом того, що бурштин добутий законно і належить державі. Однак, складається враження, що в МВС свідомо не надто квапляться з призначенням експертизи, та й загалом з розслідуванням справи. Причини такої поведінки співробітників міліції незрозумілі, однак, ігнорування законодавства вже на перших етапах слідства насторожує”, — заявили в ДП “Укрбурштин”.
Нагадаємо, 4 серпня співробітники МВС вилучили у державного підприємства “Укрбурштин” 104 мішки янтарного концентрату. За словами А.Авакова, вказаний бурштин начебто був видобутий державним підприємством незаконно. Разом з тим, урядова перевірка, проведена на ДП “Укрбурштин”, засвідчила правомірність діяльності підприємства. Однак співробітники МВС досі не повернули державному підприємству його майно, а саме бурштиновий концентрат.
Як повідомляв УНН, правозахисник Т.Монтян вважає, що міліція зацікавлена в отриманні матеріальної вигоди від ДП “Укрбурштин”, а тому не повертає вилучений бурштин підприємству.
Також нагадаємо, народні депутати мають намір створити Тимчасову слідчу комісію щодо “бурштинового конфлікту”, оскільки мають сумніви щодо об’єктивності кримінального переслідування державного підприємства з боку міліції.
Як раніше повідомляв УНН, на Рівненщині люди обурені тим, що начальник Дубровицького РВ УМВСУ у Рівненській області Сергій Родзін їздить на дороговартісній автівці — BMW X5.

comments powered by HyperComments

Последние