О.КЛИМЕНКО: ПЕРЕГОВОРНУ ФУНКЦІЮ МОЖУТЬ ВЗЯТИ НА СЕБЕ ПРЕДСТАВНИКИ НАУКОВОЇ ТА ЕКОНОМІЧНОЇ ЕЛІТИ

23.08.2015 16:29

Політики не справляються з врегулюванням конфлікту на Донбасі. Тому, можливо, що переговорну функцію могли б узяти на себе представники наукової та економічної еліти. Про це на сайті Forbes.ua пише засновник ініціативи “Відновлення Донбасу” Олександр Клименко, повідомляє УНН.
“Якщо кожна друга спроба політиків домовитися про мир на Донбасі закінчується черговим витком протистояння, то можливо варто поміняти переговірників?” — пише Олександр Клименко.
На його думку, саме представники інтелігенції здатні сприймати дійсність раціонально і неупереджено, не відволікаючись на підготовку до майбутніх виборів і не прораховуючи рейтинги.
“Організація прямого, чесного, раціонального діалогу між людьми — це можливість зняти протиріччя і шанс закінчити війну. А будуватися такий діалог повинен на простих і зрозумілих речах і цінностях, які об’єднують суспільство. Політичні рейтинги і партійні списки до переліку таких об’єднуючих цінностей точно не входять”, — стверджує політик.
Тим більше, аналогічні моделі виключення політиків з процесу для примирення та врегулювання конфліктів були успішно випробувані в ПАР та Ліберії. А подолання конфлікту між корінними народами Канади і державою досі успішно продовжується за допомогою Комісії правди і примирення, яка на даний момент складається з юриста, журналіста і колишнього спортсмена.
Інструментом для організації та проведення діалогу повинні стати дискусійні майданчики, в рамках яких представники України, Росії та ЄС будуть обмінюватися експертними думками з приводу можливих шляхів припинення війни на Донбасі.
Цілком можливо, що на основі цих дискусій виробиться спільна позиція, яка зніме яке-небудь гостре протиріччя і наблизить закінчення війни.
“Такі майданчики повинні охоплювати якомога більшу кількість людей: економістів, лікарів, студентів, викладачів... Адже чим більше буде знято протиріч, тим швидше на українську землю повернеться мир”, — резюмує Олександр Клименко.

comments powered by HyperComments

Последние