РОЗСЛІДУВАННЯ КАТУВАННЯ ЄВРОМАЙДАНІВЦЯ О.КОСТЕНКА У КРИМУ ЗАТЯГУЮТЬ

23.08.2015 14:29

Вже півроку адвокат євромайданівця Олександра Костенка, засудженого у Криму, Дмитро Сотніков отримує відмову у розслідуванні факту застосування тортур до свого підзахисного. Про це під час прес-конференції журналістам повідомив учасник Революції гідності, друг О.Костенка Станіслав Краснов, передає кореспондент УНН.
“Вже півроку О.Костенко піддається тортурам і не отримує ніякої медичної допомоги. Адвокат Олександра робить усе можливе для того, щоб притягнути до відповідальності тих, хто його катував, але йому на всіх рівнях йде відмова у порушенні кримінальної справи”, — сказав він.
За словами адвоката О. Костенка Дмитра Сотнікова, слідчі інкримінують О.Костенку завдання тілесних ушкоджень працівникові спецпідрозділу “Беркут” у лютому минулого року в Києві.
“Олександра Костенка звинувачують у “навмисному завданні шкоди здоров’ю працівнику спецпідрозділу „Беркут“ з мотивів політичної ідеології, расової ненависті”, — сказав він.
Також, за словами адвоката, Олександру Костенку підкинули зброю і звинувачують його у її зберіганні. Наразі, правозахисник має намір скаржитися до Європейського суду з прав людини.
“Після того, як я подав апеляційну заяву до Верховного суду Криму і отримав відмову, я маю намір скаржитися до Європейського суду з прав людини ”, — сказав він.
Більше того, за словами Д.Сотнікова, окупаційна влада Криму почала активне переслідування родини Костенко.
“3 березня 2015 зник батько Олександра Костенко — Федір Степанович. Він поїхав до Києва планував дати коментарі пресі та повернутися до Криму. Родичі висловлюють побоювання, що його могли викрасти з метою чинити тиск на Олександра Костенка”, — сказав він.
Як повідомлялося раніше, активіста кримського Євромайдану Олександра Костенка заарештували в Криму 8 лютого. Йому інкримінують скоєння злочину, передбаченого п. “Б” ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу Росії (навмисне заподіяння легкої шкоди здоров’ю з мотивів політичної, ідеологічної, расової, національної чи релігійної ненависті або ворожнечі чи з мотивів ненависті або ворожнечі відносно якоїсь соціальної групи).
Російські правоохоронні органи звинувачують його в тому, що він кинув камінь у співробітника українського МВС у Києві 18 лютого 2014 року.
Зараз О.Костенко перебуває в СІЗО-1 Сімферополя. Він заявив, що до нього застосовуються тортури.

comments powered by HyperComments

Последние