МЕТОЮ САНКЦІЙ Є ДОСЯГНЕННЯ ПОЛІТИЧНОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ НА ДОНБАСІ - ГОЛОВА МЗС ЛАТВІЇ

21.08.2015 16:27

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс зазначив, що метою санкцій щодо Росії та сепаратистів є досягнення політичного врегулювання на Донбасі. Про це голова МЗС Латвії заявив в інтерв'ю Delfi, передає УНН.
"Мета (санкцій - ред.) - досягти політичного врегулювання на Донбасі. Без санкцій ми б не змогли дійти до підписання мінських угод. Санкції не дають миттєвого результату. Приклад Ірану чітко показав, що застосовуючи таку політику послідовно, можна досягти і початку переговорного процесу, і результатів. А тим, хто зараз говорить "давайте все забудемо і почнемо торгувати", я хочу нагадати, що це питання стосується безпосередньо і безпеки Латвії. Якщо ми так легко погоджуємося з порушенням однієї територіальної угоди, то де гарантії, що Росія не зробить спробу використати цю тактику і щодо балтійських країн?", - зазначив Е.Рінкевічс.
При цьому він назвав "повною нісенітнецею" твердження про те, що у ЄС відсутня єдність політичних думок.
"Твердження, що Європа не єдина, - це повна нісенітниця Якщо ми подивимося на рішення, які прийняті Євросоюзом з березня 2014-го, то побачимо, що всі вони прийняті одностайно. Дискусії в політичному просторі - це абсолютно нормально. Це Євросоюз. У нас немає тоталітаризму, де всі зобов'язані думати однаково. Звичайно, є ті, хто думає, що треба реагувати жорсткіше і гостріше, є ті, хто вважає, що треба почекати. Але при цьому, дивіться, Франція все ж прийняла рішення не продавати "Містралі". Прийняття цього рішення було дуже складним для Парижа, але воно ще раз підтверджує, що політика ЄС послідовна і солідарна, а принцип безпеки превалює над економічними інтересами окремих країн-учасниць", - додав голова МЗС Латвії.

comments powered by HyperComments

Последние