МАЙЖЕ 40 КРАЇН ПІДТРИМАЛИ ІНІЦІАТИВУ ПАРИЖА ЩОДО ДОБРОВІЛЬНОЇ ВІДМОВИ ВІД ЗАСТОСУВАННЯ ПРАВА ВЕТО В ООН

20.08.2015 05:28

Великобританія вже погодилася на добровільне обмеження права вето в РБ ООН
Заступник офіційного представника МЗС Франції Олександр Жоржина заявив, що близько 40 країн погодилися з відмовою від права вето в ООН у випадках, коли необхідно вжити термінових заходів для припинення масових злочинів.
Майже 40 країн підтримали ініціативу Парижа щодо добровільної відмови від застосування права вето в ООН

"Ініціатива Франції з регулювання вето у випадках масових звірств знайшла дуже широкий відгук в Організації Об'єднаних Націй та міжнародному співтоваристві. Майже 40 країн офіційно висловили свою підтримку в рамках останнього засідання ООН і багато інших проявляють інтерес", - зазначив дипломат.
Відповідне рішення можуть ухвалити вже у вересні, каже він.
"Ми активно обговорюємо це питання, зокрема у зв'язку з 70-ю річницею Організації Об'єднаних Націй у вересні, як подальший крок у мобілізації міжнародної спільноти", - уточнив Жоржина.
Рада безпеки ООН не змогла ухвалити проект резолюції зі створення Міжнародного трибуналу для розслідування збиття Боїнга. Оскільки Росія як член РБ ООН виступила проти, і на документ наклали вето.
У проекті резолюції йшлося, що РБ ООН "приймає рішення створити міжнародний трибунал з єдиною метою притягнення до відповідальності осіб, відповідальних за злочини, пов'язані зі знищенням в Донецькій області України літака авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував 17 липня 2014 рейс MH17".
Міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс заявив про намір шукати альтернативні способи покарання винних трагедії.
Глави МЗС п’яти країн закликали створити міжнародний трибунал по MH17. 
Великобританія вже погодилася на добровільне обмеження права вето в РБ ООН.
Як повідомляв iPress.ua, 13 серпня Російська Федерація порушила санкції Ради Безпеки ООН, прийнявши у себе іранського генерала Касема Сулеймані.

comments powered by HyperComments

Последние