АМЕРИКАНСЬКІ БЕЗПІЛОТНИКИ ЗДІЙСНЮВАТИМУТЬ СПОСТЕРЕЖЕННЯ В НЕБІ НАД УКРАЇНОЮ - WSJ

18.08.2015 10:25

У Пентагоні планують суттєво розширити спостережні місії з використанням безпілотників в небі над кризовими регіонами.
Безпілотники США здійснюватимуть спостережні польоти над Україною, Іраком та Сирією. Про це повідомило американське видання The Wall Street Journal з посиданням на власні джерела серед американських військових.

Як повідомляється, протягом наступних чотирьох років Пентагон планує значно збільшити кількість польотів безпілотних літальних апаратів над кризовими регіонами світу. Відповідних заходів планують вжити, щоб покращити збір розвідувальних даних та полегшити нанесення ударів у зонах конфлікту..

За інформацією WSJ, наразі щоденні спостереження налічують 61 політ, однак Пентагон планує збільшити їх кількість до 90 у 2019 році. Зокрема, розширення місії включатиме додаткове спостереження в небі над Україною, Іраком, Сирією, Південно-Китайським морем і Північною Африкою. Для цього ВПС США, які забезпечують проведення більшості місій з використання безпілотників, отримають допомогу від армії, Командування спеціальних операцій та державних підрядників.

Як повідомляється, це перше розширення спірної програми застосування безпілотників з 2011 року, що відображає зростання у світі кількості гарячих точок. Крім того, використання військовими США бойових безпілотників часто критикують, зокрема, через те, що від цього часто страждають цивільні. Критики зазначають, що внаслідок застосування американських бойових безпілотників в зонах конфлікту загинули щонайменше 3 тисячі мирних мешканців.

Нагадаємо, раніше посол США в Україні Джеффрі Пайєтт повідомив, що США надалі надаватимуть українській армії безпілотники та джипи. Також посол нагадав, що США розгорнули широкий спектр допомоги в сфері безпеки, розмір якої наразі досяг $244 млн.

comments powered by HyperComments