СОРОС: УКРАЇНА ЗАСЛУГОВУЄ НА СПИСАННЯ ЧАСТИНИ БОРГУ

16.08.2015 20:30

Американський фінансист Джордж Сорос закликав кредиторів України списати частину боргу. Про це він написав у колонці до The Wall Street Journal.
Пан Сорос вважає, що економіка України, підірвана збройним конфліктом на Донбасі, може не впоратися із покриттям боргів.
"Нині Україна намагається досягти угоди зі своїми кредиторами, що є умовою Міжнародного валютного фонду для подальшого надання фінансової допомоги. Російська агресія призвела до величезних втрат для економіки нової України, що зробило її зовнішній борг у 19 млрд дол. непідйомним", - йдеться у дописі Джорджа Сороса до WSJ.
Але і суверенний дефолт, тобто несплата країною по своїх боргових зобов'язаннях, також не є вдалим виходом ані для боржника, ані для кредиторів, вважає пан Сорос.
Крім того, на його погляд, головною проблемою є не дефолт, а його першопричина - криза в економіці.
І саме на подолання цієї кризи, на думку бізнесмена, спрямовані реформістські зусилля українського уряду.

Пан Сорос пише, що у 80-х роках приблизно до таких самих кроків в обмін на владнання боргової проблеми рекомендував вдатися південноамериканським урядам тодішній міністр фінансів США Ніколас Брейді. Зараз він очолює фонд Franklin Templeton, що є найбільшим власником українських облігацій. І зараз він налаштований жорсткіше, виступаючи проти списання боргу.
Останні переговори між українським урядом та комітетом кредиторів щодо реструктуризації боргу відбулися у середу у Сан-Франциско.
14 серпня український мінфін та комітет кредиторів оприлюднили спільну заяву:
"Українська делегація та Спеціальний комітет кредиторів провели детальні дискусії у Сан-Франциско. Переговори продовжуються".
Напередодні зустрічі міністерство фінансів України називало її "останньою можливістю" досягти компромісу перед тим, як у вересні настане час для чергових серйозних боргових виплат. В іншому разі, як йшлося у повідомленні мінфіну, уряд буде змушений скористатися правом на запровадження тимчасового мораторію на виплату зовнішніх боргів.
Комітет приватних кредиторів України, які володіють українськими облігаціями майже на 9 млрд доларів, поки що відмовлявся пристати на пропозицію Києва щодо списання суттєвої частини боргу - до 40% за повідомленнями світових ЗМІ. Кредитори пропонують Києву списати лише незначну частину (до 5%) і відтермінувати виплати.
На початку цього року в інтерв'ю Financial Times Джордж Сорос закликав Захід усвідомити реальні загрози нинішньої політики Росії та збільшити фінансову допомогу Україні.

comments powered by HyperComments

Последние