BLOOMBERG РОЗПОВІВ ПРО МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ ПЕРЕМОВИН УКРАЇНИ З КРЕДИТОРАМИ У САН-ФРАНЦИСКО

13.08.2015 13:13

Переговори щодо реструктуризації зовнішнього боргу України вступили в критичну фазу, – пише американське економічне видання.
Крайнім терміном для укладання угоди про реструктуризацію зовнішнього боргу України є 3 жовтня. Про це йдеться у статті, 12 серпня оприлюдненій виданням Bloomberg.

У публікації зазначають, що саме 3 жовтня збігає десятиденний пільговий період для виплати Україною $500 млн за євробондами (сам транш передбачається 23 вересня).

«Якщо до цієї дати не буде оплати у повному обсязі, або домовленостей щодо реструктуризації, Україна автоматично оголосить дефолт за зовнішнім боргом», - йдеться у статті.

Як пояснює Bloomberg, для реструктуризації виплат Україна повинна погодити умови з комітетом приватних компаній-власників держборгу. Крім того, власників облігацій необхідно повідомити про майбутню зустріч принаймні за 21 день.

«Щоб змінити умови по облігаціях України, 75 відсотків власників боргу повинні підтримати відповідне рішення на засіданні за участі щонайменше двох третин кредиторів. Кворум скорочується до однієї третини під час другої зустрічі, якщо під час першої не вдалося досягнути згоди», - наголошує видання.

«Якщо угода не буде досягнута в потрібний термін, Україна може попросити власників вересневих облігацій продовжити термін погашення на кілька місяців, даючи сторонам більше часу для переговорів, або ж накласти мораторій до досягнення угоди», - пояснюють у статті.

Як повідомляється, міжнародні облігації України містять положення про крос-дефолт, що означає: відсутність виплати за конкретним купоном автоматично призводить до дефолту за усіма. Найближчою датою можливого дефолту називають 23 серпня, коли Україна повинна буде погасити $60 млн за зовнішнім боргом.

Разом з тим у статті нагадують, що попри власні правила, МВФ пообіцяв кредитувати Україну навіть у випадку, якщо вона матиме заборгованість перед приватними кредиторами. Натомість Фонд не підтримуватиме Київ у випадку заборгованості перед офіційними кредиторами – наприклад, Росією, яка $3 млрд українських облігацій.

Bloomberg також зазначає, що раніше Україні вдавалося домовитися про реструктуризацію заборгованості – зокрема, в період між 1998 і 2000 роками в чотири етапи Києву переглянули $2,5 млрд зовнішнього боргу і $300 млн внутрішніх запозичень. Як і зараз, реструктуризацію підтримав МВФ, переговори вів Віталій Лісовенко, однак зміни стосувалися платежів за обслуговуванням боргу без жодних «стрижок» основної частини.

Нагадаємо, раніше раніше Україна попросила кредиторів погодитися на списання 40% основної частини боргу, однак приватні інвестори, які володіють майже $9 млн зовнішнього боргу Києв, не пристали на пропозицію. Через кілька місяців з початку перемовин компанія Franklin Templeton, яка володіє часткою суверенного боргу України в $ 7 млрд, погодилася списати лише 5% від загальної суми заборгованості. Також повідомлялося, що наступна зустріч кредиторів та представників українського уряду відбудеться у Сан-Франциско (США) 12 серпня.

comments powered by HyperComments

Последние