МЕДВЕДЄВ ВИЗНАВ, ЩО ПРОДУКТОВЕ ЕМБАРГО ПРИЗВЕЛО ДО ЦІНОВОГО КОЛАПСУ

13.08.2015 10:46

Продовольче ембарго в Росії передусім призвело до різкого стрибка цін і зниження якості продукції і лише потім - допомогло вітчизняним виробникам в імпортозаміщенні

Про це йдеться у доповіді аналітичного центру при уряді Росії, повідомляє depo.ua з посиланням на "Газету.Ru".

Експерти зазначають, що з грудня 2013 року до травня 2015 продовольча інфляція в Росії виросла на 28,7%. При цьому ключове зростання йшло паралельно з піковим обвалом рубля (з листопада 2014 по лютий 2015 року).

За оцінками експертів Аналітичного центру, обвал рубля займає до 20% від загального зростання цін. На 80% інфляції ж припадають об'єктивні щорічні фактори, вважають урядові аналітики.

"Споживчі ціни на всі ключові соціально значимі товари росли за рік двозначними величинами. У травні 2015 середні споживчі ціни на яловичину зросли на 23% до травня 2014 р, на свинину - на 22%, сир - на 20%, на рибу заморожену необроблену - на 38%, морква - на 39%, яблука - на 37%, на крупи і боби - на 49,2%", - наголошується в доповіді.

При цьому зростання цін на товари, які не потрапили під ембарго не вибивалося з тренду: ціна на цукор зросла на 52,2%, на соняшникову олію - на 23,7%, на макаронні вироби - на 21,6%.

Автори визнають, що продуктові санкції стимулювали зростання вітчизняного виробництва, проте воно було виключно "точковим". Це пов'язано з тривалими термінами окупності виробництва деяких продуктів, а поточне зростання обсягів виробництва багато в чому обумовлений введенням потужностей, які планувалося запустити ще до введення ембарго.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що заборона ввезення до Росії продуктів із країн Заходу не буде вічною.

comments powered by HyperComments

Последние