МН17: ЗА ЙМОВІРНІ ФРАГМЕНТИ БУКА ВЗЯЛАСЯ ПРОКУРАТУРА НІДЕРЛАДНІВ

13.08.2015 09:05

Після проведення реконструкції літака Боїнг МН17 експерти встановили, що знайдені  під час пошукових робіт фрагменти не є частиною повітряного судна, вірогідно, це фрагменти системи протиповітряної оборони БУК.
Про це заявив прокурор у справі Фред Вестербеке, повідомляє голландське видання RTL.
"Після проведеної на базі Гільзе-Рейен реконструкції ми знаємо, що ці елементи не є частиною літака. Вірогідно, вони є частиною системи протиповітряної оборони, можливо, БУК", - сказав Вестербеке.
Він зазначив, що кілька експертів підтвердили це. За словами прокурора, ці фрагменти можуть допомогти встановити винуватців катастрофи.
 Вестербеке повідомив, що фрагменти були знайдені у різний час, а протягом останнього місяця стало зрозуміло, що вони можуть бути частиною системи БУК. Також він поінформував, що ці елементи не є фрагментами, знайденими на місці катастрофи голландським журналістом видання RTL Єруном Аккерманом. Тоді журналісти передали їх для проведення незалежної експертизи, яка встановила, що знайдені елементи є частиною системи БУК.
 "Ці частини ми знайшли самостійно. Фрагменти, знайдені Єруном Аккерманом, зараз знаходяться у розпоряджені Ради з питань безпеки Нідерландів", - сказав прокурор.
Вестербеке також зазначив, що слідство, крім знайдених елементів, має у розпорядженні свідчення, а також фото і відео з місця катастрофи. За його словами,  на даний момент збиття літака ракетою БУК є найбільш вірогідним сценарієм. "Але ми поки ще не впевнені на 100 %", - сказав він.
Прокурор повідомив, що кримінальне розслідування у цій справі триватиме принаймні до кінця року.
Як повідомляв Укрінформ, у віторок Рада з питань безпеки Нідерландів повідомила, що експерти  спільно з міжнародною спільною слідчою групою вивчають кілька елементів, які, можливо, є частиною ракети БУК. Слідчі планують звернутися за міжнародною допомогою, зокрема з боку криміналістів та  спеціалістів зі зброї. Радбез планує оприлюднити данні щодо знайдених елементів у фінальному звіті, який має бути опублікований у жовтні.
Нагадаємо, Рада з питань безпеки Нідерландів на даний момент займається встановленням обставин та причин катастрофи. Водночас спільна слідча група веде кримінальне розслідування, щоб встановити винуватців катастрофи.

comments powered by HyperComments

Последние