СБУ ПІДОЗРЮЄ КЕРІВНИЦТВО PRAKTIKER У ФІНАНСУВАННІ ТЕРОРИЗМУ

13.08.2015 06:16

СБУ вбачає в діях керівництва ТОВ "Практікер Україна" (Київ, в даний час "Схід Відбудова", Маріуполь) ознаки діяльності, які можуть вказувати на взаємодію керівництва компанії з представниками самопроголошених органів влади "ДНР" і фінансування тероризму.
Такі дані містяться в офіційному застереженні СБУ про неприпустимість протиправної поведінки від 5 серпня 2015 року, копію якого оприлюднили представники мережі Praktiker в Україні на прес-конференції в Києві в п'ятницю, передає "Інтерфакс-Україна".
У цьому зв'язку співвласник мережі Praktiker в Україні Олексій Мечинський заявив, що не причетний до фінансування терористичної діяльності.
Разом з тим Мечинський відмовився відповідати на уточнююче запитання з якої причини і з якою метою в Єдиному держреєстрі юросіб та фізосіб - підприємців здійснена зміна назви ТОВ "Практікер Украна" на ТОВ "Схід Відбудова" і змінено місце держреєстрації ТОВ з Києва на Маріуполь.
Представники компанії також оприлюднили копії довідок Державної фіскальної служби України про скасування 11 листопада 2014 року реєстрації восьми реєстраторів розрахункових операцій, що використовувалися в господарській діяльності гіпермаркеті Praktiker по вул.250-річчя Донбасу, 76 в Макіївці, виданих ТОВ "Практікер Україна" 18 листопада 2014 .
Мечинський стверджує, що до кінця 2014 року ТОВ "Практікер Україна" вивезла з гіпермаркету в Макіївці близько 70% товару та обладнання.
За його словами, на сьогодні компанія намагається домогтися зняття вивіски Praktiker з гіпермаркету в Макіївці, який на сьогодні продовжує роботу.
При цьому Мечинський припустив, що до можливої діяльності з фінансуванням тероризму можуть бути причетні ряд топ-менеджерів компанії.
За його словами, на 11 серпня 2015 року мережа Praktiker в Україні об'єднує чотири гіпермаркети в Києві, Броварах, Миколаєві та Дніпропетровську.
Мечинський також повідомив, що на сьогодні є власником 75% в статутному капіталі аудиторської компанії "Крестон Герент Груп Юкрейн", яка купила в лютому 2014 році мережу Praktiker в Україні у збанкрутілої німецької Praktiker Group.
Інформацію щодо власників ще 25% в статутному капіталі Мечинський не уточнив.

comments powered by HyperComments

Последние