ЄВРОПА ПОТЕРПАЄ ВІД СПЕКИ: У ПОЛЬЩІ ВІДКЛЮЧАЮТЬ ЕЛЕКТРИКУ, В ІСПАНІЇ ЕВАКУЮЮТЬ ЛЮДЕЙ

11.08.2015 07:30

Після невеликого перепочинку спека знову повернулася до Європи. Помаранчевий код метеонебезпеки вже оголошено в Австрії, Угорщині, Польщі та ЧехіїЗа повідомленнями місцевих ЗМІ, такої спеки в Європі не було вже довгі роки, передає depo.ua з посиланням на "9 канал".

На території Польщі температура сягає 38 градусів за Цельсієм, в результаті чого в столиці країни обміліла Вісла. Щоб зняти тиск з енергосистеми, "Польські електроенергетичні мережі" - національний постачальник електроенергії змушений раз на кілька годин відключати електрику заводам і великим підприємствам. Засуха вже серйозно позначилася на багатьох сільськогосподарських районах країни.

В Австрії два дні тому була відзначена температура 40 градусів. За даними австрійського Гідрометеоцентру, це найвища температура, зареєстрована за останні 248 років. Така ж спека стоїть і в Чехії. У Словаччині за останні дві доби служба порятунку отримала 729 викликів, пов'язаних з перегрівом, тепловими ударами або загоряннями в результаті аномальної погоди. Температура в країні досягає 35-37 градусів.

В Іспанії через посуху і спеки почалися лісові пожежі. Близько півтори тисячі людей довелося евакуювати з довколишніх районів, понад 50 тисяч гектарів знищено вогнем, пожежники працюють без зупинки в спробах створити протипожежні смуги. Такої спеки в країні не було з 1980 року.

Національний інститут метеорології Болгарії також оголосив червоний код небезпеки, попередивши про високу ймовірність виникнення пожеж внаслідок екстремальної спеки на території країни. Навіть у північній Швеції відзначена рекордна для цих країв температура. Показання місцевих термометрів сягають 30 градусів.

Нагадаємо, і Україні  цього тижня очікується "африканська" погода.

comments powered by HyperComments

Последние