БРИТАНІЯ ЗВИНУВАТИЛА ІСПАНІЮ В НЕЗАКОННОМУ ВТОРГНЕННІ У ВОДИ ГІБРАЛТАРУ

10.08.2015 14:22

Британський уряд звинуватив Іспанію в незаконному вторгненні в територіальні води Гібралтару і порушенні суверенітету Британії.
Про це йдеться в заяві британського міністра у справах співдружності Х'юго Свайра.
За його словами, іспанські судна протягом 9 серпня "неодноразово" входили до територіальних вод Гібралтару без попередження його адміністрації.
"Ми розуміємо, що іспанці, можливо, наздоганяли судна, підозрювані у вчиненні злочинів. Проте це є абсолютно неприйнятним і незаконним з точки зору міжнародного права", - сказав Свайр.
"Ці повторювані вторгнення до британського Гібралтару є порушенням суверенітету Великої Британії іншою країною ЄС і ми в терміновому порядку будемо піднімати це питання перед іспанською владою", - наголосив міністр.
Як відомо, офіційно Гібралтар є територією Великої Британії, однак Іспанія вже 300 років вважає цю територію своєю, хоча й "тимчасово" окупованою.
Ескалація напруженості між Британією та Іспанією в контексті Гібралтару вже позначилась негативно і на Україні. Зокрема, Україна ще в 2013 році парафувала угоду про спільний авіапростір з ЄС, однак через суперечності навколо формулювання щодо Гібралтару документ не підписано й досі.

comments powered by HyperComments