РУБЛЬ ВПАВ ДО МІНІМУМУ ЗА ОСТАННІ ПІВРОКУ

07.08.2015 18:08

Євро в четвер пробив позначку 70 рублів, а долар США досяг максимуму 5,5 місяців, що стало реакцією на здешевлення нафти в умовах тонкого малоліквідного річного валютного ринку - його учасники відзначають, що поточні значні руху котирувань провокуються відносно низькими обсягами грошових потоків, повідомляє Reuters.
Долар на Московській біржі в четвер відзначився на рівні 64,43 рубля вперше з 13 лютого, до 17.50 МСК оцінювався в 64,10 рубля, дорожчаючи на один відсоток від рівнів попереднього біржового закриття.
Нафта марки Brent знову в мінусі після спроб зростання, оцінюється в $49,29 за барель, що на 0,6 відсотка нижче вчорашнього закриття, а напередодні вона падала на $49,02 вперше з 30 січня.
На думку Петра Неймишева з банку «Открытие», ризики стрибка курсу долара вище позначки 65 рублів є лише у разі зниження нафти Brent до рівня $48,70 за барель.
"Рубль продовжує рухатися у фарватері нафтових котирувань. При збереженні поточного тренда в нафти ринок буде орієнтуватися на наступну круглу цифру - 65 рублів за долар", - вважає Дмитро Польовий з банку ІНГ Євразія.
"Пара долар / рубль пробила важливий опір на рівні 63,5 і тепер поступово рухається в район 65. Приводів для такого стрімкого ослаблення стає все менше. Тому в районі 64,5-65 рубля за долар ми цілком можемо побачити локальну корекцію російської валюти" , - вважає Іван Копєйкін з Компанії БКС.
На думку Дмитра Савченка з банку Нордеа, технічно рубль має мету на 66 проти долара.
Євро досяг рівня 70,20 рубля вперше з 2 березня, до 17.50 МСК розрахунками "завтра" оцінювався в 69,90 рубля, також на один відсоток вище попереднього закриття.
Ціни на нафту залишаються поблизу багатомісячних мінімумів за рахунок підвищення запасів бензину і зростання видобутку в США.
"Нафта - єдиний фактор впливу зараз, а цим падінням нижче $50 за барель рубля як ніби олівцем в око потрапили. Не геополітика, не економіка, а саме нафта. Тим не менш, десь у межах 64-65 рублів за долар ми повинні отримати рівновагу при поточних рівнях нафти ", - сказав Неймишев з «Открытия».
Раніше аналітик Рейтер Ван Тао, відштовхуючись від даних технічного аналізу, припустив зниження Brent до позначки $47,71 за барель у разі прориву найближчого важливого опору $48,98.
Дешева нафта таїть у собі ризики зниження обсягу надходження валютної виручки починаючи з осені з урахуванням тимчасового лага після поточних поставок, що може посилити негативний ефект напруженого графіка корпоративних виплат за зовнішнім боргом до кінця року в умовах західних санкцій.
Згідно з останніми даними ЦБР, з серпня і до кінця року номінальний обсяг виплат за зовнішнім боргом з відсотками становить $65,5 мільярда, при цьому регулятор оцінює фактичний рівень чистих платежів за зовнішнім боргом в третьому-четвертому кварталах на рівні близько $35 мільярдів.
Проти рубля - тенденції виходу з сировинних валют на користь долара США як в очікуванні підвищення ставок ФРС, так і через побоювання уповільнення економічного зростання Китаю, одного з головних світових споживачів сировини і торгових партнерів країн, що розвиваються.
У фокусі уваги світових ринків - завтрашня публікація про липневих зайнятості та безробіття в США, яка може стати ключовою для прийняття Федрезервом рішення підвищувати або не чіпати процентні ставки на вересневому засіданні. Більшість учасників ринку схиляється до підвищення ставки, на користь якої говорить сильна американська статистика останнього часу.
Згідно з опитуванням Рейтер, в липні могло бути створене 223.000 нових робочих місць при збереженні рівня безробіття в 5,3 відсотка - мінімального значення з квітня 2008 року.
Підвищення відсоткової ставки по долару означатиме розширення процентного диференціала на користь валюти США і зростання попиту на неї на шкоду валют розвивається і сировинного ринків, які вже під тиском, а деякі оновлюють останнім часом багаторічні і навіть абсолютні мінімуми.

comments powered by HyperComments

Последние