ГРОШІ МВФ ПОПОВНЯТЬ РЕЗЕРВИ НАЦБАНКУ ДО $12 МІЛЬЯРДІВ

03.08.2015 20:37

Кредит Міжнародного валютного фонду дасть змогу збільшити золотовалютні резерви Національного банку України до $12 млрд.
Про це в неділю заявив глава уряду Арсеній Яценюк під час телепрограми "10 хвилин з Прем'єр-міністром", повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ще в лютому золотовалютні резерви НБУ становили лише $5,6 млрд. І вся ця сума, яка виділена МВФ, піде в золотовалютні резерви НБУ - і наші резерви досягнуть $12 млрд", - сказав він.
Прем'єр висловив упевненість, що збільшення кількості золотовалютних резервів дасть змогу стабілізувати курс гривні.
Раніше віце-прем'єр Геннадій Зубко заявляв, що кредитні кошти від МВФ підуть для розрахунку з газовими боргами: "Це як макрофінансова допомога. Частина піде на підтримку і фінансову стабілізацію саме фінансової системи країни. Частина піде на виплату, в тому числі, і (боргів. - Ред.) за газ, і борги попередніх періодів" .
Як повідомлялося, 31 липня Міжнародний валютний фонд схвалив виділення Україні другого траншу в розмірі $1,7 млрд в рамках програми розширеного фінансування, які будуть направлені в резерви НБУ.
11 березня 2015 рада директорів МВФ схвалила виділення Україні $17,5 млрд в рамках чотирирічної програми EFF (Extended Fund Facility), і вже 13 березня був перерахований перший транш у розмірі $5 млрд.
Впродовж наступних трьох 3 років планується виділення чотирьох траншів у розмірі близько $620-630 млн. Умовою для цього є щоквартальний перегляд.

comments powered by HyperComments

Последние