У МВФ ПОБАЧИЛИ, ЩО УКРАЇНСЬКА ЕКОНОМІКА ПОВОЛІ ОДУЖУЄ

02.08.2015 01:17

Рада директорів МВФ вбачає ознаки оздоровлення економіки України, хоча й відзначає її вразливість.
Про це сказав перший заступник директора-розпорядника і виконуючий обов'язки голови ради директорів МВФ Давід Ліптон під час засідання у п'ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Українська економіка залишається вразливою, проте вже наявні обнадійливі ознаки. Останніми місяцям обмінний курс стабілізувався, депозити у національній валюті зростають, темпи падіння економіки вповільнюються. Подальша поміркована політика і продовження реформ має допомогти економіці вийти з кризи та відновити зростання у майбутньому", - сказав Ліптон.
За його словами, новий український уряд досяг значних успіхів у реформуванні країни, проте попереду ще багато роботи. "З часу затвердження програми співпраці (з МВФ. - Ред.) органи влади активно почали впроваджувати економічні реформи. Високий темп змін необхідно зберегти, оскільки для подолання економічних незбалансованостей, які стримували розвиток України у минулому, досі необхідно провести значні структурні та інституційні реформи", - наголосив в.о. голови ради директорів.
Ліптон також висловив бачення МВФ щодо монетарної політики України. "Збереження відносно жорсткої монетарної політики та збільшення золотовалютних резервів є важливим для підтримання зовнішньої стабільності та стримування інфляційних очікувань. З початком дефляції монетарна політика може бути поступово послаблена для підтримки економічної активності. Скасування адміністративних обмежень на валютному ринку має відбуватися поступово, щойно це стане можливим", - пояснив він.
На думку правління МВФ, ключовим для економічного зростання України є відновлення банківської системи. "Відновлення працездатності банківської системи є критично важливим для відродження економіки. Для цього необхідно рішуче впроваджувати політику посилення банків через рекапіталізацію, зменшення кредитування пов'язаних осіб та розв'язання питань знецінених активів", - наголосив Ліптон.
Він зазначив, що українська влада визнає необхідність дотримання фіскальної дисципліни для зменшення ризиків та поліпшення ситуації з публічними фінансами. "Слід також забезпечити потужну політичну підтримку для підтримання бюджетної консолідації та продовження реформування енергетичного сектору. При цьому має бути створена адекватна система соціальної підтримки", - підкреслив в.о. голови ради директорів.
Водночас, за його словами, Фонд продовжуватиме підтримувати Україну навіть у разі її відмови від обслуговування деяких боргів. "Органи влади та власники держборгу мають продовжувати намагання дійти згоди до наступного перегляду програми. У разі, якщо перемовини з приватними кредиторами зайдуть у глухий кут і Україна визнає, що не може обслуговувати свій борг, Фонд може і далі підтримувати Україну", - зазначив він.
Насамкінець Ліптон підкреслив необхідність боротьби з корупцією в Україні. "Подальший значний прогрес із структурними реформами необхідний для відновлення активності приватного бізнесу. Тож необхідно вживати заходів для боротьби з корупцією, поліпшення бізнес-клімату і реформування держсектору", - підсумував перший заступник директора-розпорядника фонду.
Як відомо, у п'ятницю рада директорів МВФ переглянула програму співпраці з Україною та затвердила виділення чергового траншу у розмірі 1,7 млрд доларів.

comments powered by HyperComments

Последние