ПОРОШЕНКО: УКРАЇНІ НЕОБХІДНІ 1,2 ТИС. РАКЕТНИХ КОМПЛЕКСІВ JAVELIN - КОЛИСЬ У НАС БУЛО СТІЛЬКИ ЯДЕРНИХ БОЄГОЛОВОК

30.07.2015 04:44


Президент України Петро Порошенко заявляє, що Україна потребує 1 тис. 240 протитанкових ракетних комплексів Javelin для стримування російської агресії. Про це Порошенко сказав в інтерв`ю виданню The Wall Street Journal.

"Ми потребуємо тільки 1 тис. 240 ракетних комплексів Javelin, і це є цілком справедливо", - відзначив Порошенко, відповідаючи на питання про зброю, яка необхідна українській армії, щоб стримувати подальшу агресію Росії та підконтрольних їй терористів.

Порошенко нагадав, що у 1994 році, відповідно до Будапештського меморандуму, Україна відмовилась від 1 тис. 240 ядерних боєголовок, і саме тому ця цифра має особливе значення.

"Україна добровільно відмовилась від свого ядерного арсеналу, і в обмін на це Сполучені Штати Америки та Велика Британія... пообіцяли гарантувати нам суверенітет та територіальну цілісність", - сказав глава Української держави.

Водночас Порошенко наголосив, що "ми не вимагаємо, щоб британські, американські або французькі солдати прибули сюди та воювали за нас. Ми це робимо власними зусиллями, сплачуючи найважчу ціну - життя моїх солдатів". "Ми потребуємо солідарності", - заявив Порошенко.

Президент висловив переконання, що якщо не вдасться зупинити агресора, це означатиме, що глобальної безпеки не існує.

Порошенко, звертаючи увагу на щоденні обстріли бойовиками українських бійців та мирних жителів, зазначив, що кількість загиблих на Донбасі цивільних та військових вже наближається до 9 тис. осіб.

"Ніхто не міг уявити, що це може статися в центрі Європи у XXI сторіччі", - заявив президент.

Нагадаємо, 18 червня Сенат Конгресу США схвалив законопроект, згідно з яким Україна повинна бути надана військова допомога на суму в 300 млн доларів. Зокрема, планується надання радарів, протитанкової зброї та інша військова допомога.

Раніше Палата представників Конгресу ухвалила інший варіант законопроекту, тепер виникла необхідність погоджувати його спільну версію.

За повідомленнями ЗМІ президент США Барак Обама висловив незгоду з багатьма моментами законопроекту, які не пов'язані з Україною, і заявив, що накладе на нього вето.

Зазначимо, 16 червня українська делегація під час візиту в США представила докази участі Росії в конфлікті на Донбасі.

19 червня в адміністрації президента України повідомили, що очікують восени отримати техніку по 5 категоріям, в тому числі і протитанкові системи Javelin.

comments powered by HyperComments

Последние