ІНДИВІДУАЛЬНІ ВАЛЮТНІ ЛІЦЕНЗІЇ ФІЗОСОБАМ: СПРОБА ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ВІД НБУ

28.07.2015 19:14

Правління НБУ прийняло постанову від 24 липня 2015 року № 479 "Про внесення змін до Положення про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на розміщення резидентами (юридичними та фізичними особами) валютних цінностей на рахунках за межами України".
Цією постановою передбачено, що фізична особа-резидент, яка під час перебування за кордоном відкрила банківський рахунок і розмістила на ньому валютні цінності, після повернення на батьківщину повинна отримати відповідну валютну ліцензію:
не пізніше 24 місяців із дати її повернення в Україну (якщо перебування за кордоном тривало не менше 183 днів поспіль);
не пізніше 2 місяців із дати її повернення в Україну (якщо перебування за кордоном тривало менше 183 днів поспіль).

Крім того, фізична особа, яка змінила свій статус з нерезидента на резидент також повинна отримати валютну ліцензію упродовж 24 місяців з дати зміни такого статусу.

Протягом зазначених строків фізична особа має право розміщувати валютні цінності на такому рахунку без ліцензії (за винятком переказу коштів з України на такий рахунок, що потребуватиме отримання ліцензії).

Також збільшено строк дії ліцензії з одного року до трьох років (для фізичних осіб, які не є підприємцями).

Як констатують в НБУ, ці зміни спрощують видачу індивідуальних ліцензій фізичним особам для здійснення вищезазначених валютних операцій.

"Створюються цивілізовані умови для українців, які працювали за кордоном. Визначено реальні строки для подовження/отримання валютної ліцензії. У перспективі зароблені фізичними особами за межами нашої держави кошти зможуть без усіляких перешкод повернутися в Україну. Інший аспект – це сприяння рееміграції населення в Україну, а також залучення до роботи і постійного проживання в нашій країні талановитих, успішних, заможних фахівців та менеджерів світового рівня. Україні потрібні їх досвід і знання. І ми мусимо забезпечити гідні умови і стандарти для тих, хто має намір взяти участь у відродженні економіки нашої держави. Тим паче, що таких фахівців стає дедалі більше", - прокоментував постанову №479 заступник голови НБУ Олег Чурій.

comments powered by HyperComments

Последние