МОГЕРІНІ ЗАКЛИКАЛА ТУРЕЧЧИНУ ПРОДОВЖИТИ ПРОЦЕС ПРИМИРЕННЯ З КУРДАМИ

27.07.2015 15:37

ЄС готовий підтримати Анкару у боротьбі з терористами, але процес примирення з курдами не повинен від цього постраждати, вважає Федеріка Могеріні.

ЄС закликає Туреччину продовжувати процес примирення з курдами. Про це заявила верховна представниця ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні, передає dpa у неділю, 26 липня. Водночас вона запевнила, що ЄС підтримає Туреччину у боротьбі проти терористів з угруповання "Ісламська держава" та будь-якої іншої форми тероризму.

Однак, говорячи про ситуацію, що склалася довкола відносин курдської меншини з Анкарою, вона вважає, що "кожною дією треба уникати ризику порушити режим припинення вогню або перешкодити мирному процесу". Таку думку верховна представниця ЄС із зовнішньої та безпекової політики ЄС висловила в офіційній заяві, поширеній після телефонної розмови з турецьким міністром закордонних справ. За її словами, турецька влада останнім часом продемонструвала "сміливість, рішучість та мудрість" та доклала зусиль, аби знайти політичне рішення проблеми. Могеріні запевнила, що ЄС надалі підтримає Анкару на цьому шляху.
Очільниця міністерства оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн поділяє позицію головної дипломатки ЄС. Глава відомства заявила, що підтримує право Туреччини "захищатися від "Ісламської держави", але водночас закликає "не сходити з розпочатого шляху примирення" з курдами.
Напередодні турецький уряд офіційно підтвердив здійснення нових авіаударів по бойовиках терористичного угруповання "Ісламська держава" в Сирії та по курдських бойовиках на півночі Іраку.

comments powered by HyperComments

Последние