ІРАН ГОТУЄТЬСЯ ВСТУПИТИ ДО СОТ І ХОЧЕ ЗВТ З ЄС

24.07.2015 05:51

Іран має намір вступити до СОТ і укласти торговельні угоди з ЄС і країнами Центральної Азії.
Про це заявив міністр промисловості, шахт і торгівлі Ірану Мухаммад Реза Нематзаде на бізнес-конференції у Відні, повідомляє Reuters.
"Ми більше не зацікавлені в односторонньому імпорті з товарів і машин з Європи", - заявив він, додавши, що після зняття санкцій Іран зосередиться на видобутку власної нафти, металу і машин щоб експортувати їх до Європи.
За його словами, Іран також зацікавлений в отриманні преференцій в торгівлі з Євросоюзом і центральноазіатськими країнами.
"Ми прагнемо до розвитку двосторонньої торгівлі, а також співпраці в інженерній справі, в проектуванні", - сказав Нематзаде.
"Іран готується до вступу в СОТ, і одну політичну перешкоду на цьому шляху подолано. Тегеран також зацікавлений у переговорах з ЄС і середньоазіатськими країнами у встановленні режимів преференцій в торгівлі", - зазначив міністр.
Як повідомлялося, шість країн посередників (США, Німеччина, Велика Британія, Франція, Китай і Росія) минулого тижня досягли угоди з Іраном щодо обмеження ядерної програми країни в обмін на пом'якшення санкцій.
Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що ця угода може стати поворотним моментом у відносинах між Іраном і міжнародним співтовариством.

comments powered by HyperComments

Последние