РОСІЯ ЗАКЛИКАЛА ООН ПОСТАВИТИ ПІД СУМНІВ РЕЗУЛЬТАТИ РОЗСЛІДУВАННЯ КАТАСТРОФИ MH17

22.07.2015 09:43

На думку російської сторони, Організація Об'єднаних Націй повинна відігравати більш суттєву роль у встановленні причин аварії літака, а «всі зацікавлені держави» - мати доступ до результатів роpслідування.
20 липня Росія направила пропозицію Радбезу ООН, в якій засудила створення міжнародного трибуналу для розслідування катастрофи рейсу MH17 та закликала поставити під сумнів неупередженість висновків групи слідчих з Нідерландів, Малайзії, Австралії, Бельгії та України. Про це 21 липня повідомило Radio Free Europe/Radio Liberty.

Згідно з повідомленням, Росія хоче, щоб Організація Об'єднаних Націй контролювала розслідування причин аварії пасажирського літака MH17 на Донбасі, яка в липні 2014 року призвела до смерті 298 людей. Зокрема, генерального секретаря ООН Пан Гі Муна просять протягом двох тижнів представити Радбезу «кроки, які підвищать роль Організації Об'єднаних Націй в підтримці розслідування».

У пропозиції до ООН Росія не лише відкидає ідею створення міжнародного трибуналу для законного переслідування винуватців трагедії, а й ставить під сумнів неупередженість розслідування, яке проводять Нідерланди, Малайзія, Австралія, Бельгія та Україна.

«Встановлення істинних причин цього авіаційного інциденту має вирішальне значення для притягнення винних до відповідальності», - йдеться в проекті російської пропозиції із припущенням, що Міжнародна організація цивільної авіації «могла б відігравати більш активну і відповідну роль в цьому розслідуванні».

Крім того, РФ вважає, що чинне розслідування що може мати негативний вплив на його результат».

Росія також висловила вимогу, щоб країни, які проводять слідство «тримали Раду (Радбез ООН – Ред.) в курсі подій і регулярно інформували про прогрес» у розслідуванні, надаючи «справедливий та рівний доступу» до матеріалів розслідування «всіх зацікавлених держав».

Читайте також: "Пекельна відплата" та політичні наслідки на довгі роки. Що пишуть світові ЗМІ до роковин катастрофи MH17

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто.

Мандат Міжнародної слідчої групи зі збору доказів причин катасрофи літака Boeing-777 Малайзійських авіаліній у небі над Україною продовжили до 7 лютого 2016 року.

За попередніми даними, літак був збитий ракетою типу "земля-повітря", випущеною з контрольованої проросійськими бойовиками території.

Крім того, низка країн закликали створити міжнародний трибунал для законного переслідування винуватців катастрофи, однак РФ назвала таке рішення передчасним.

comments powered by HyperComments

Последние