ЄС МОЖЕ ВВЕСТИ БЕЗВІЗОВИЙ РЕЖИМ ДЛЯ ГРУЗІЇ ТА УКРАЇНИ В 2016 РОЦІ – Д.ТУСК

21.07.2015 13:23

Голова Європейської Ради Дональд Туск не виключає можливість введення Євросоюзом безвізового режиму для громадян Грузії та України в 2016 році, передає УНН з посиланням на “Радіо Свобода”.
“Все залежить від їхніх зусиль і рішучості. Звичайно, це можливо, але це не формальне обіцянку. Ми знаходимося в середині процесу. Але прогрес в обох країнах — в Грузії та Україні — дійсно є багатообіцяючим”, — наголосив Д.Туск.
За його словами, наступна оцінка ЄС про безвізовий режим для Грузії та України може бути проведена в листопаді, якщо “прогрес буде таким же багатообіцяючим, як сьогодні, я думаю, що в 2016 році це цілком можливо”.
При цьому голова Європейської Ради зазначив, що програма “Східного партнерства” ніколи не гарантувала членство в ЄС, але “Київ, Тбілісі, і Кишинів” мають право на мрію, в тому числі на європейську мрію“.
“Наш обов’язок — я відчуваю, що це і особисто моя відповідальність — не давати порожніх обіцянок про те, що це (членство в ЄС — ред.) можливо завтра чи післязавтра”, — наголосив Д.Туск.
Нагадаємо, з шести країн “Східного партнерства” поки тільки Молдова користується можливостями лібералізації візового режиму з країнами ЄС.

comments powered by HyperComments

Последние