У ШТАТАХ КАЖУТЬ, ЩО УГОДА З ІРАНОМ НЕ ВПЛИНЕ НА ПРО В ЄВРОПІ

17.07.2015 06:50

Досягнення угоди між "шісткою" та Іраном щодо ядерної програми Тегерана не вплине на плани Вашингтона щодо розміщення елементів протиракетної оборони США у країнах Європи, зокрема Польщі.
Про це заявив посол США в Польщі Стівен Малл, інформує РАР.
"Ця угода, фактично, не має значення для наших планів будівництва бази в Редзікуві (північ РП). Її будівництво має розпочатися в наступному році, а завершитися в 2018 році", - повідомив Малл.
Він зазначив, що досягнута угода не має нічого спільного з іранською програмою розвитку балістичних ракет.
"Тому, і це зазначено в угоді, наші санкції - як з боку ООН, так і на двосторонньому рівні - залишаться у дії ще принаймні упродовж наступних восьми років... Побоювання, що цієї бази не буде, є необгрунтованими", - заявив посол США в Польщі.
За його словами, база в польському населеному пункті Редзікув буде елементом оборони Польщі, США, Канади й інших країн НАТО від загрози використання Іраном балістичних ракет.
Раніше Іран і країни "шістки" (США, Франція, Велика Британія, Німеччина, Китай, Росія) досягли угоди щодо іранської ядерної програми. Вона передбачає скорочення іранської ядерної програми і зняття з Тегерана міжнародних санкцій.
У польській базі в Редзікуві має розташовуватися американський радар далекого радіусу дії, а також пускові установки ракет SM-3.

comments powered by HyperComments

Последние