НАДІЇ САВЧЕНКО ГОТУЮТЬ ДОВІЧНЕ УВ'ЯЗНЕННЯ

14.07.2015 15:29

Міністерство закордонних справ України висловило протест російській стороні проти перекваліфікації справи льотчиці, народного депутата 34-річної Надії Савченко. 6 липня Слідчий комітет РФ завершив розслідування кримінальної справи щодо неї. Звинуватив Надію Савченко у безпосередньому вбивстві двох російських журналістів на Донбасі, а не в пособництві, як формулювали раніше. Їй загрожує довічне ув'язнення.

— Захист має розшифровки дзвінків із мобільного Надії Савченко в день, коли загинули російські журналісти. Всі ті дослідження, в яких нам відмовили в Росії, проведуть в Україні місцеві криміналісти. Через тиждень-два будуть нові, незалежні від технічних деталей докази, що вже о десятій ранку Савченко була в полоні, — говорить адвокат 33-річний Ілля Новиков. Журналісти загинули близько 12.00.

Через вживання водопровідної води та голодування в нирках Надії утворилися камені, каже її сестра Віра, 32 роки.

7 липня загальний комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ з демократії, прав людини і гуманітарних питань ухвалив резолюцію "Викрадені і незаконно ув'язнені в Російській Федерації українські громадяни". Вимагають звільнити Надію Савченко, кінорежисера Олега Сенцова та інших осіб.

10 липня Надія Савченко повідомила, що ознайомилася з матеріалами справи. Вкотре сказала, що не причетна до загибелі журналістів.

— Російський суд, скоріше за все, визнає Надію винною, — вважає московський адвокат Марк Фейгін. — Але через тиск міжнародного співтовариства в політичних переговорах її обміняють на російських військових.

comments powered by HyperComments

Последние