ЄВРОСОЮЗ ДОМОВИВСЯ ПРО ПРОГРАМУ ФІНДОПОМОГИ ГРЕЦІЇ (ОНОВЛЕНО)

13.07.2015 17:39

Учасники саміту країн Євросоюзу досягли угоди за програмою фінансової допомоги Греції.
Про це повідомив президент Європейської ради Дональд Туск за результатами саміту, який тривав майже 17 годин, у тому числі упродовж усієї ночі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.
«Сьогодні ми мали лише одну мету – досягти домовленості після 17 годин переговорів. Ми остаточно цього досягли. Дехто може сказати, що ми маємо Greekment (гра слів англійською «грецька угода» - ред.). Лідери принципово домовилися, що ми готові розпочати переговори про програму Європейського стабілізаційного механізму. Іншими словами, це означає продовження допомоги Греції. Але мають бути виконані чіткі умови», - сказав президент Європейської ради.
Він уточнив, що імплементацію рішення щодо формального початку переговорного процесу про подальше кредитування Греції із Європейського стабілізаційного механізму ще мають схвалити національні парламенти деяких країн Єврозони, включаючи парламент самої Греції.
Туск наголосив, що подальша фінансова підтримка Греції з боку європейських партнерів дозволить уникнути негативних наслідків у політичній, економічній та соціальній сферах країни.
Президент Європейської ради також відзначив конструктивну позицію Греції, яка дозволила відновити довіру поміж партнерами.
Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд, глава Євроради Дональд Туск і прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас представили компромісний проект з виходу Греції з кризи.

comments powered by HyperComments