П.ПОРОШЕНКО ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО ПРОЗОРІСТЬ У ВИДОБУВНИХ ГАЛУЗЯХ

13.07.2015 15:35

Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях, передає УНН з посиланням на прес-службу Глави держави.
Закон №521-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях" був ухвалений Верховною Радою 16 червня.
Зазначається, що закон зобов'язує користувачів надр та власників спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами надавати та оприлюднювати інформацію про загальнодержавні та місцеві податки і збори, інші платежі, а також про виробничу (господарську) діяльність, відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом міністрів.
Також вказано, що органи, що здійснюють державне управління у галузі геологічного вивчення, використання і охорони надр, мають надавати та публікувати інформацію про стан геологічного вивчення, використання і охорони надр відповідно до встановленого урядом порядку.
"Кабінет Міністрів у свою чергу зобов'язується публікувати та поширювати інформацію про загальнодержавні та місцеві податки і збори, та інші платежі, у тому числі контекстної інформації (загального огляду) по видобувних галузях", - йдеться у повідомленні.
Законом доручається уряду протягом двох місяців з дня набрання чинності документом затвердити порядок забезпечення прозорості у видобувних галузях, забезпечивши перехід на звітування надрокористувачів в Україні відповідно до міжнародних стандартів звітності.
Вказано, що метою закону є посилення прозорості видобувних галузей, впровадження міжнародних стандартів звітності, удосконалення системи управління природними ресурсами, покращення інвестиційного клімату в Україні, впровадження стандартів ініціатив щодо забезпечення прозорості видобувних галузей та "Партнерства "Відкритий уряд", а також положень коаліційної угоди.
Нагадаємо, раніше Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк виступив за ухвалення закону, який дозволить забезпечити державний контроль за видобутком бурштину.

comments powered by HyperComments

Последние