ГПУ ПОПРОСИЛА НІМЕЧЧИНУ ВИДАТИ Б.ТИМОНЬКІНА

13.07.2015 15:00

енеральна прокуратура України направила запит до Німеччини про видачу колишнього члена наглядової ради ПАТ “Брокбізнесбанк” Бориса Тимонькіна, якого 14 червня 2015 року затримали в місті Коттбус. Про це УНН повідомили у прес-службі ГПУ.
Відповідно до вимог Європейської конвенції про видачу правопорушників Німеччина та Україна зобов’язані видавати одна одній усіх осіб, які переслідуються правоохоронними органами за вчинення кримінальних правопорушень.
За словами заступника Генерального прокурора В.Каська, Б.Тимонькін розшукується у зв’язку з розслідуванням Генеральною прокуратурою кримінального провадження, в рамках якого його підозрюють у вчиненні спільно з С.Курченком низки тяжких та особливо тяжких злочинів.
“Тимонькін та Курченко підозрюються в участі у злочинній організації, незаконному заволодінні майном ПАТ „Брокбізнесбанк“, АБ "Укргазбанк" та ПАТ "Аграрний фонд" в особливо великих розмірах на загальну суму 4,7 мільярдів гривень, легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та службовому підробленні”, — пояснює В.Касько.
Як зазначається, у разі доведення злочинів в суді, Б.Тимонькіна та С.Курченка очікує ув’язнення строком до 15 років та конфіскація майна.
Довідка УНН: Борис Тимонькін - з квітня 2001 року по липень 2013 року — голова правління АКБ "Укрсоцбанк". З 2001 р. був заступником голови Наглядової ради Міжрегіонального фондового союзу. У липні 2002 р. обраний головою Ради ПФТС. У 2005 р. став головою наглядової ради Першого всеукраїнського бюро кредитних історій.
У 2014 р. оголошений у розшук МВС України. 16 червня 2015 Б.Тимонькін був заарештований в аеропорту Берліна з метою екстрадиції в Україну. Його вважають членом злочинного угруповання Сергія Курченка. Йому інкримінують підробку документів та розкрадання державного майна в особливо великих розмірах. Йдеться насамперед про нелегальну торгівлю скрапленим газом.

comments powered by HyperComments

Последние