ЛІДЕРИ НІМЕЧЧИНИ ТА ФРАНЦІЇ ДОПУСКАЮТЬ ЧЕРГОВУ ЗУСТРІЧ ІЗ ЦИПРАСОМ ЗАДЛЯ КОМПРОМІСНОГО РІШЕННЯ

13.07.2015 06:43

Речник президента Європейської ради Дональда Туска Пребен Ааман заявляє про можливість зустрічі на початку дня, 13 липня, лідерів Німеччини і Франції Анґели Меркель та Франсуа Олланда з грецьким прем’єром Алексісом Ципрасом для обговорення компромісної пропозиції від Афін для міжнародних позичальників.

Дональд Туск скасував саміт за участю лідерів усіх 28 держав-членів ЄС, який був запланований на вечір 12 липня, але лідери 19 країн єврозони таки провели кілька зустрічей ввечері, які втім не призвели до кінцевого результату.

Дональд Туск написав у Twitter, що саміт єврозони не буде «останнім, поки ми не завершимо переговори по Греції».

Канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що не може бути домовленостей з Грецією за будь-яку ціну. Водночас президент Франції Франсуа Олланд заявив, що вихід з зони євро означатиме, що «Європа відступає, а не прогресує». Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас, зі свого боку, говорив у Брюсселі, що «готовий до ще одного компромісу».

Починаючи з понеділка, 13 липня, Ципрасові доведеться проводити обіцяні реформи в парламенті Греції, щоб переконати партнерів у єврозоні в серйозності своїх намірів реформ і в доцільності надати його країні термінові кошти на існування і піти на переговори про широку програму допомоги.

Загалом парламент Греції має схвалили до середи, 15 липня пакет із шести заходів, включно з реформуванням пенсійної й податкової системи, до початку цих переговорів, мовиться у проекті документа міністрів фінансів єврогрупи.

Європейська комісія, Європейський центральний банк і Міжнародний валютний фонд уже надали понад 200 мільярдів євро в рамках двох попередніх програм, починаючи з 2010 року, щоб допомогти Греції вийти з глибокої боргової і бюджетної кризи і не дати країні опинитися у стані дефолту, який може призвести й до її вимушеного виходу з єврозони.


comments powered by HyperComments

Последние