У МАЛАЙЗІЇ ПОЧАЛОСЯ РОЗСЛІДУВАННЯ ВІДНОСНО ГЛАВИ ВЕЛИКОГО ІСЛАМСЬКОГО БАНКУ

09.07.2015 19:55

Голова ради директорів малайзійського ісламського банку CIMB Бадлісях Абдул Гані опинився в центрі внутрішнього розслідування у зв’язку з великим скандалом навколо нібито переказів на рахунки прем’єра країни $ 700 млн.

 Про це повідомляє ТАРС з посиланням на газету The Star.

Експерти також не виключають, що керівник одного з найбільших у світі ісламських фінансових установ буде допитаний спеціальною комісією, що складається з представників Антикорупційного комітету, поліції та Центробанку, яка була сформована для розслідування матеріалів, опублікованих нещодавно в Wall Street Journal.

Керівник малайзійського банку після появи статті в американському виданні відразу ж заявив, що вся інформація не відповідає дійсності. Зокрема, за його словами, SWIFT- коди в документах не належать американському банку Wells Fargo, який також фігурує в статті.

Одночасно з розслідуванням фактів, викладених Wall Street Journal, генеральна прокуратура Малайзії почала перевірку, яким чином в розпорядженні журналістів могли опинитися секретні банківським матеріали.

«Всі ті, хто будуть визнані винними у витоку конфіденційної інформації, будуть проходити за кримінальними статтями, що стосуються економічних злочинів», – зазначив генпрокурор Абдул Гані Патайл. Він також не виключив, що до даної справи можуть бути причетні співробітники фінансових установ будь-якого рангу. Крім того, за його словами, «викликає особливе занепокоєння факт поширення службової інформації».

Тим часом прем’єр-міністр Наджиб Разак доручив напередодні своїм адвокатам розпочати процедуру підготовки судового позову, який може бути поданий найближчим часом. Він називає висунуті звинувачення «політичним саботажем», вказуючи, що за подіями стоять його політичні супротивники.

comments powered by HyperComments