СУД ОСТАТОЧНО СКАСУВАВ ДОЗВОЛИ КОМПАНІЇ СТАВИЦЬКОГО НА ВИДОБУТОК НАФТИ І ГАЗУ

09.07.2015 09:14

Вищий адміністративний суд 8 липня прийняв рішення позбавити ТОВ «Голден Деррік» права на користування надрами з покладами нафти, газу природного та газу сланцевих порід.

 

Як повідомили у прес-службі Держгеонадр України, 19 ділянок надр з покладами нафти та газу, які Компанія «Голден Деррік» отримала у 2010-2012 роках, повернуто державі.

У березні 2014 року за результатами перевірки Генпрокуратури Держгеонадрами було скасовано наказ в частині надання ТОВ «Голден Деррік» спеціальних дозволів на користування надрами на 16 ділянках та анульовано 3 спецдозволи.

Причинами такого рішення було вказано те, що компанія «Голден Деррік» не сплатила вартості геологічної інформації до державного бюджету, що заподіяло значних збитків державі. Крім того, було виявлено порушення чинного законодавства у сфері надрокористування.

У відповідь компанія подала до Окружного адміністративного суду міста Києва позов в адміністративній справі до Держслужби геології та надр про визнання протиправними та скасування вищевказаних наказів від 18 березня 2014 року.

Київський апеляційний адміністративний суд 28 січня 2015 року відмовив «Голден Деррік» у задоволенні вимог компанії і повернув 19 ділянок надр у власність держави, після чого компанія втретє подала апеляцію.

Нагадаємо, за інформацією ЗМІ, контроль над «Голден Деррік» через кіпрську «Хартлог Лімітед» здійснюють екс-міністри уряду Миколи Азарова – Едуард Ставицький і Микола Присяжнюк, а також колишній народний депутат Партії регіонів Юрій Іванющенко.

comments powered by HyperComments