У РОСІЇ БОЯТЬСЯ СТВОРЕННЯ ТРИБУНАЛУ ООН ДЛЯ ПОКАРАННЯ ВИННИХ У КАТАСТРОФІ МАЛАЙЗІЙСЬКОГО «БОЇНГА»

09.07.2015 07:29

Заступник глави МЗС РФ Геннадій Гатілов заявив, що Росію не влаштовує ідея створення трибуналу для кримінального переслідування відповідальних за крах Boeing «Малайзійських авіаліній» на Донбасі, оскільки «розслідування інциденту не завершено і прецедентів для створення таких органів не було», повідомляє Galnet з посиланням на ТАСС.

Таку заяву він зробив, коментуючи обговорення відповідної резолюції в Раді Безпеки ООН.

«Нас взагалі в принципі не влаштовує ця ідея за кількома обставинами. По-перше, розслідування ще триває, ніяких висновків остаточно не зроблено. Нідерланди представили проміжний варіант цієї доповіді – це ще не кінець історії. Вони й самі визнають, що остаточно зможуть довести розслідування і представити доповідь тільки до кінця року», – зазначив російський дипломат.

Крім того, він заявив, що «в усіх інших аналогічних ситуаціях ніяких трибуналів не створювалося».

Нагадаємо, 2 липня голова Ради Безпеки ООН новозеландський дипломат Джерард ван Бохем заявив, що протягом місяця питання про створення трибуналу по MH17 «буде предметом досить інтенсивних консультацій». За його словами, відповідний проект резолюції планує представити делегація Малайзії, яка є непостійним членом Радбезу.

«Трибунал ООН був би кращим рішенням, щоб покарати відповідальних за трагедію з MH17, і кращий шанс передати їх в руки правосуддя», – заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рутте.

comments powered by HyperComments

Последние