ЯДЕРНІ ПЕРЕГОВОРИ З ІРАНОМ ПРОДОВЖИЛИ ЩЕ НА ДВІ ДОБИ

08.07.2015 22:21

«Нас відверто більше турбує якість угоди, ніж час, хоча ми знаємо, що складні рішення не буде легше прийняти з часом», - зазначила речниця американської делегації.
Перемовини щодо ядерної угоди Тегерану за участі Ірану, США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Китаю та РФ триватимуть щонайменше до п’ятниці, 10 липня. Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела, знайомі з переговорним процесом.

«Ми продовжимо вести переговори протягом наступних кількох днів», - зазначила глава зовнішньополітичного відомства ЄС Федеріка Могеріні.

Прес-секретар делегації США Марі Харф заявила, що учасникам переговорів необхідно ще кілька днів, щоб закінчити свою роботу.

«Нас відверто більше турбує якість угоди, ніж час, хоча ми знаємо, що складні рішення не буде легше прийняти з часом», - додала вона.

Нагадаємо, суть переговорів полягає в тому, щоб обмежити ядерну програму Тегерану в обмін на поетапне зняття з Ірану санкцій.

Іран вимагав, щоб санкції зняли взагалі, але Сполучені Штати ясно дали зрозуміти, що обмеження скасовуватимуть поступово, після підписання остаточної угоди.


Як відомо, 2 квітня в Лозанні учасники групи P5 + 1 (США, Великобританія, Німеччина, Франція, Китай, РФ та Іран – Ред.) підписали рамкову угоду, остаточне підписання домовленостей запланували на 30 червня.

26 червня вищі посадові особи США й Ірану прибули до столиці Австрії Відня, щоб розпочати заключний раунд переговорів. Згодом стало відомо, що дату остаточного підписання домовленостей перенесли на 7 липня.

comments powered by HyperComments

Последние