ВИХІД ГРЕЦІЇ З ЄВРОЗОНИ ПІДТРИМУЮТЬ БІЛЬШІСТЬ ЛІДЕРІВ ЄС – ЗМІ

08.07.2015 13:56

Разом з тим президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер попередив, що не варто сподіватися на те, що остаточні домовленості з Афінами укладуть за результатами екстреного саміту ЄС 7 липня.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель, як і решта лідерів єврозони, перебувають під значним тиском громадськості, щоб не допустити подальших поступок Греції. Про це 7 липня повідомило видання EUobserver.

Як зазначається, німецький таблоїд Bild вранці 7 липня оприлюднив статтю з п’ятьма пунктами, які «залізний канцлер» Меркель «повинна» представити на саміті у Брюсселі. Під першим номером помістили «негайний вихід Греції з єврозони», під другим – «жодного Третього пакету фін допомоги для Афін».

«Ми вже продемонстрували чималу солідарність з Грецією і остання пропозиція була також дуже щедрою», - зазначила Меркель на прес-конференції напередодні саміту ЄС.

Крім того, канцлер зазначила, що саміт 7 липня продемонструє реакцію «18 інших країн (єврозони – Ред.)» на грецький референдум.

Грецький ресурс Kathimerini, посилаючись на джерела в ЄС, повідомив, що 16 з 18 колег грецького прем’єра Алексіса Ципраса по єврозоні схиляються до того, щоб виключити Грецію з Єврозони. Наразі лише Італія та Франція готові прийняти пропозицію щодо полегшення боргового тягаря та подальшої фін допомоги афінам.

«Немає табу щодо боргу, реструктуризації», - заявив впрем'єр-міністр Франції Мануель Вальс французькому радіо RTL вранці 7 липня.

 

Разом з тим голландський прем'єр-міністр Марк Рютте заявив, що «якщо ситуація залишиться такою самою, то ми в глухому куті».

«Немає іншого вибору - вони (греки – Ред.) повинні бути готовими прийняти глибокі реформи», - зазначив посадовець.

Міністр фінансів Словаччини Петер Казимир зазначив, що результати грецького референдуму зробили можливим «кризовий сценарій» та «поступове виведення Греції з єврозони»

Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес написав в Twitter, що «кредиторами Греції є не тільки банки»,  додавши, що «бідніші за Грецію країни єврозони можуть втратити до 4,2% ВВП».

В свою чергу президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, виступаючи в Європарламенті вранці 7 липня, заявив, що тепер «м'яч на грецькому полі», і не варто розраховувати на підписання остаточної угоди за результатами екстреного саміту ЄС.

Як повідомлялося, у неділю, 5 липня, на референдумі 61,31% греків висловилися проти умов кредиторів для виходу країни з боргової кризи. Світові ринки вранці 6 липня відповіли на такі підсумки грецького референдуму падінням акцій, євро, сировини, сировинних валют і покупкою безпечних інструментів, у тому числі долара США, японської ієни і золота.

6 липня грецький прем'єр-міністр Алексіс Ципрас провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, під час якої погодився представити кредиторам нову пропозицію щодо порятунку Греції. Як повідомляється, свій план очільник грецького уряду повинен озвучити на екстреному саміті ЄС 7 липня.

comments powered by HyperComments

Последние