СААКАШВІЛІ ВИГРАВ ПЕРШИЙ РАУНД У КОЛОМОЙСЬКОГО

03.07.2015 21:40

 

Словесна перепалка між Михайлом Саакашвілі та головою Державіаслужби Денисом Антонюком завершилася відставкою останнього. Якщо так піде далі, Саакашвілі зможе звільняти навіть міністрів
Раніше depo.ua вже писав про те, що Михаїл Саакашвілі є скоріш не губернатором, а диктатором Одеської області. Втім, як показали останні події, можна говорити про те, що Порошенко вирішив зробити з екс-президента Грузії "джокера" всеукраїнського масштабу. Адже окрім чисток у Одеській області виявилося, що слово Саакашавілі має таку вагу, що дозволяє звільняти чиновників у інших регіонах і навіть керівників центральних органів влади.

Першою ластівкою стала історія тижневої давнини зі звільненням прокурора Івано-Франківської області Ігоря Настасяка. Настасяк вступив у заочну полеміку з Саакашвілі після того, як губернатор публічно відчитав місцевих прокурорів за "кришування бандитизму". Настасяк заявив, що не дозволив би губернатору публічну "прочуханку" обласного прокурора, і повідомив, що голова Івано-Франківської облдержадміністрації Олег Гончарук "перед тим, як зробити щось різке", дзвонить йому і радиться.

Саакашвілі жорстко осадив Настяка, попросивши Генпрокуратуру оцінити висловлювання прокурора. "Шановна Генеральна прокуратура, і багато ще у вас в прокуратурі таких недалеких "розумників"? І після цього вони будуть морочити голову, що загальний нагляд скасований і одночасно хизуватися, що губернатор з ними радиться. Треба б жителям Івано-Франківська нагадати цьому пережитку минулого, що ми живемо в пост-майданівській Україні, де губернатори повинні рівнятися на народ, а не на прокурорів", - написав він у "Фейсбуці". Реакція Шокіна була блискавичною - Настяк був швидко відправлений у відставку.

Днями відбулася ще одна показова історія. У ЗМІ широко розійшлося відео з суперечкою між Саакашвілі та головою Державіаслужби Денисом Антонюком. На засіданні Державіа Саакашвілі звинуватив Антонюка, якого давно пов'язують з Ігорем Коломойським і який багато років керував компанією "Міжнародні Авіалінії України", пов'язаною з дніпропетровським олігархом, у тому, що він обслуговує олігархічні інтереси монополіста авіаринку. "Мене цікавить, щоб люди літали туди і назад дешевше. Там, де одна компанія отримує всі рейси, люди дешевше літати не можуть. Ви своїм рішення призвели до того, що в Одесу прилетить в два-три рази менше туристів", - заявив Саакашвілі, запитавши про те, якою є зарплата у Антонюка. Голова Державіа повідомив, що отримує 5,5 тисячі гривень.

"І ви живете на цю зарплату? Скільки квитків в Одесу ви можете купити на ці 5,5 тисячі? Чи ви нікуди не літаєте і їздите на Запорожці? Не повірю", - заявив Саакашвілі.

На це Антонюк запропонував Саакашвілі "припинити трьоп". "Я від людини, яка щойно продала свою держслужбу олігархічному інтересу, не потерплю звинувачень у тому, що я тріпаюсь", - прокричав Саакашвілі... За кілька днів Кабінет міністрів відправив Антонюка відпочивати, відсторонивши його від займаної посади.

Як бачимо "диктаторські повноваження" екс-президента Грузії поширюються далеко за межі ввіреної йому області. І поки так чи інакше зачіпають колишнього всесильного губернатора Дніпропетровщини Ігоря Коломойського. Адже Івано-Франківська область - регіон, де Ігорь Валерійович має важливі активи, і звільнення тамтешнього прокурора не може не зачіпати інтереси мільярдера.

Отже з одного боку Саакашвілі нарощує собі рейтинг політика всеукраїнського виміру, з іншого дає "стусанів" Коломойському. Якщо так піде і далі, скоро можна очікувати, що Саакашвілі почне знімати з посад міністрів. Власне, Саакашвілі вже зробив перший крок в цьому напрямку: саме після поради одеського губернатора міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі заявив, що подає у відставку.

comments powered by HyperComments