ВР УЗАКОНИЛА ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ ДО ВЛАДИ, ЯК У США

03.07.2015 10:58

Президент, Кабмін або ВР розглянуть електронні петиції у разі набрання 25 тис. підписів упродовж трьох місяців.
У Раді ухвалили зміни до закону «Про звернення громадян», які передбачають узаконення порядку розгляду електронних петицій. Таке рішення у другому читанні та в цілому підтримали 288 нардепів.

Зокрема, у тексті законопроекту передбачили, що «електронна петиція, адресована відповідно президентові України, Верховній Раді, Кабміну розглядається... за умови збору на її підтримку не менш як 25000 підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня оприлюднення петиції».

Кількість необхідних підписів у разі звернення до місцевих органів влади визначатимуть «статутом територіальної громади».

На територіях з населенням до 1 тисячі жителів – треба зібрати не менше ніж 50 підписів; від 1 тисячі до 5 тисяч жителів – не менше ніж 75 підписів; від 5 тисяч до 50 тисяч жителів – не менше ніж 100 підписів; від 100 тисяч до 500 тисяч жителів – не менше ніж 250 підписів; від 500 тисяч до 1 мільйона жителів – не менше ніж 500 підписів; понад 1 мільйон жителів – не менше ніж 1000 підписів.

Розміщувати петиції можна не тільки на сайтах держорганів, але і громадських об’єднань.

«Громадяни можуть звернутися до президента, Верховної Ради, Кабміну, органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована, або веб-сайт громадського об'єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електроної петиції», – йдеться у тексті ухваленого закону.

У разі необхідності проведення слухань у Верховній Раді стосовно петицій, які набрали 25 тис. голосів, автор петиції матиме змогу представити свою позицію у приміщенні парламенту перед депутатами.

Як повідомлялося, раніше інструмент електронних петиції запрацював у США. Зокрема, будь-який громадянин міг відправити петицію до президента США Барака Обами на сайті Білого дому.

У таких петиціях, українці попросили Обаму ввести санкції проти Путіна або визнати Росію спонсором тероризму.

comments powered by HyperComments

Последние