У ПЕНТАГОНІ ВВАЖАЮТЬ, ЩО РОСІЯ МОЖЕ СТАНОВИТИ ЗАГРОЗУ ДЛЯ США

02.07.2015 19:33

У цьгорічній військовій стратегії США Росія та Китай зазначені як держави, які можуть становити загрозу для безпекових інтересів Сполучених Штатів.

У новій військовій стратегії США, оприлюдненій у середу, 1 липня, такі держави як Росія та Китай вказуються як агресивні і такі, що несуть потенційну загрозу для безпекових інтересів Сполучених Штатів, повідомляє інформагенція AFP. Національну військову стратегію представив голова Об'єднаного комітету начальників штабів, генерал Мартін Демпсі. У його доповіді йдеться також про "низьку, але зростаючу" ймовірність війни США з великою державою з "катастрофічними" наслідками.
Попередня військова стратегія США була оприлюднена чотири роки тому, в 2011 році, і в ній Росії приділялося значно менше уваги. Натомість у цьогорічній стратегії наголошується, що Росія "неодноразово демонструвала, що вона не поважає суверенітет своїх сусідів і готова застосовувати силу для досягнення своєї мети". У документі також зазначається, що "російські військові дії підривають регіональну безпеку як напряму, так і через проксі-сили".

Китай та інші
У цьогорічній Національній військовій стратегії висловлюється засторога щодо країн, які розвивають сучасні технології, що позбавляють армію США переваг. Серед таких переваг збройних сил США, зокрема, називаються системи раннього попередження та точного ураження цілей.
У документі також йдеться, що дії Китаю "посилюють напругу в Азійсько-Тихоокеанському регіоні". Мається на увазі намивання Китаєм островів у Південно-Китайському морі, на яких можуть згодом розміщуватися військові та цивільні об'єкти.
Стратегія також вказує на загрози з боку Ірану, Північної Кореї та терористичного угруповання "Ісламська держава".

comments powered by HyperComments