ООН ОГОЛОСИЛА НАЙВИЩИЙ РІВЕНЬ ГУМАНІТАРНОЇ ТРИВОГИ В ЄМЕНІ

02.07.2015 10:17

 Гуманітарні агентства ООН прийняли в середу рішення оголосити найвищий - третій - рівень реагування на ситуацію в Ємені, де триває конфлікт між прихильниками уряду, яких підтримує озброєна коаліція країн Перської затоки, і шиїтськими повстанцями (хоусітамі). Про це повідомив журналістам заступник офіційного представника генерального секретаря ООН Фархан Хак, передає УНН з посиланням на ТАСС.
Передбачається, що найвищий рівень гуманітарного реагування сприятиме мобілізації додаткових ресурсів для надання допомоги населенню країни.
За даними ООН, зараз у гуманітарної допомоги різного роду потребують понад 21 млн єменців - понад 80% всього населення країни. При цьому існуючий план гуманітарного реагування всесвітньої організації розрахований на 11,7 млн ​​осіб.
Як повідомив Фархан Хак, майже 13 млн жителів Ємену потребують продовольства, ще 9,4 млн зіткнулися з нестачею чистої води. Це підвищує ризик виникнення спалахів різних інфекційних захворювань, у тому числі холери.
Протистояння між йеменськими владою і шиїтськими повстанцями активізувалося в серпні 2014 року. З 26 березня на прохання президента Хаді Саудівська Аравія за підтримки ВПС Бахрейну, Катару, Кувейту і Об'єднаних Арабських Еміратів проводить військово-повітряну операцію проти хоусітов. До коаліції також приєдналися Єгипет, Йорданія, Марокко і Судан.

comments powered by HyperComments

Последние


17:04Светодиодный профиль